Gündem Haberleri

  Başkent'te torba tasarıya meşaleli protesto

  A.A.
  08.02.2011 - 20:00 | Son Güncelleme:

  KESK Ankara Şubeler Platformu üyeleri meşalelerle yürüdükleri AK Parti İl Başkanlığı önünde “Torba Tasarı”yı protesto etti.

  KESK üyesi bir grup, Kızılay Sakarya Caddesi'nde meşaleler yakıp, “Torba Yasa Geri Çekilsin” yazılı pankart açtı.
  “Bu Yasa Meclis'ten Geçmeyecek”, “Torba Yasa Geri Çekilsin”, 'İş Ekmek Özgürlük” “İşçi Memur Elele Genel Greve” şeklinde ve AK Parti Hükümeti aleyhinde slogan atan grup, daha sonra yürüyüşe geçti.

  Kocatepe Cami yanındaki Media Eldem Sokak'ta bulunan AK Parti İl Başkanlığı yakınına gelen grup, burada da benzer sloganlar attı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı sokakta, platform dönem sözcüsü Tuğrul Culfa, açıklama yaptı.

  Culfa, AK Parti iktidarının ileri demokrasiden bahsederken emekçilerin üzerindeki baskısını daha da artırdığını, taleplerinin görmezden gelindiğini iddia etti.
  AK Parti'nin halk idaresinin üstünlüğünden, diyalogdan bahsederken tam aksi yönde davranarak, “sermaye sınıfının” istediği yasaları çıkarmaya çalıştığını ve halkı yok saydığını savunan Culfa, “AKP yeni yasaklara ve baskılara imza atmaktadır. Torba Yasa tasarısı bunun tezahürüdür” dedi.

  Tasarının içerdikleri hakkında bilgi veren Culfa, bu tasarıdan emekçilerin, yoksulların, işsizlerin yararına hiçbir düzenleme bulunmadığını öne sürdü. “Bizler geleceğimizin bu yasayla karartılmasına izin vermeyeceğiz” diyen Culfa, tasarı geri çekilinceye kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.
  KESK Genel Başkanı Döndü Taka Çınar da Torba Tasarı'nın içinde AK Parti Hükümeti'nin emekçilere yönelik “saldırgan” bir yönetimi olduğunu iddia etti.
  Torba tasarının içinde emekçilerin, çocuklarının geleceğini karartan hususlardan başka bir şey bulunmadığını savunan Çınar, haklarını savundukları için “eşkıya” olmadıklarını belirtti. Çınar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, “Mübarek'e diyor ki; 'halkınızın değişim isteklerini dinleyin, taleplerine kulak verin'. Bizim taleplerimize kim cevap verecek?” diye konuştu. Eylemciler, açıklamaların ardından dağıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı