Gündem Haberleri

  Başkent'te 50 yeni otobüs hizmete girdi

  Hürriyet Haber
  11.02.2006 - 16:29 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün 50 yeni otobüsün Başkentlilerin hizmetine gireceğini belirterek, “Bugüne kadar Ankaralıları eski otobüslere binmeye mecbur bıraktığımız için özür diliyoruz” dedi.

  Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 450 otobüsten ilk teslim edilen 50 otobüs Altınpark'ta düzenlenen törenle hizmete girdi.

  Melih Gökçek, törende yaptığı konuşmada, alınan 450 otobüsten 400'ünün doğalgazla çalışacağını, diğer 50 adetinin ise dizel motorlu olarak üretildiğini bildirdi.

  İlk olarak teslim edilen dizel motorlu 50 otobüsün devamı olarak 2006 yılı Temmuz ayından itibaren Ankara'nın doğalgazlı otobüslerine de kavuşacağını kaydeden Gökçek, “Aralık ayı sonunda 450 otobüsün tamamı teslim alınmış olacak” diye konuştu.

  Gökçek, MAN Türkiye A.Ş'nin de alınan 450 otobüse karşılık olarak 25 otobüs hediye ettiğini belirterek, Ankara'nın ulaşımının 3 yıl içinde büyük ölçüde değişeceğini, Başkentte eski otobüs kalmasını istemediklerini vurguladı.
  Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi'nin metro yatırımı nedeniyle otobüs yenilemeyi geciktirdiğini ifade ederek, “Bugüne kadar Ankaralıları eski otobüslere binmeye mecbur bıraktığımız için özür diliyoruz. En kısa zamanda 500 otobüs ihalesine daha çıkacağız ve metro çalışmaları sürerken otobüs alımını da tamamlayacağız” dedi.
  Törende, MAN Türkiye A.Ş yetkilileri Gökçek'e bir otobüs maketi hediye ederken, Gökçek de teslim edilen otobüslerden birinin direksiyonuna geçerek otobüsleri başkentlilerin hizmetine sundu. 
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı