Gündem Haberleri

  Başkanlık için Antalya zirvesi

  Nuray BABACAN / ANKARA
  30.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanlığı için adaylık başvurusu bugün başladı.

  ERDOĞAN VE ŞAHİN YAN YANA

  Ancak partiler, birbirlerinin attıkları adımları görmek amacıyla başvuru için son gün olan 3 Ağustos’u bekleyecek. Başkanlık için adı öne çıkan eski bakan Mehmet Ali Şahin, halen Antalya’da tatil yapan Başbakan Tayyip Erdoğan’la 2’nci kez görüşmek için Antalya’ya gitti.

  Yarış görüntüsü vermem

  Şahin, Hürriyet’e şunları söyledi: "Arkadaşlarımın teveccühünü biliyorum ama Meclis Başkanlığı için yarış içinde olduğum görüntüsü vermek istemem. Adı geçen arkadaşlarımın hepsi bu göreve benim kadar layık. Hatta benden iyi yapacaklarını düşünürüm. Bir hafta sonra partinin eğilimi ortaya çıkacak. 3 Ağustos’ta uygun görülen kişi başvurusunu yapacaktır. İnanıyorum ki bu isim kim olursa olsun, partili arkadaşlarım o kişinin seçilmesi için elinden geleni yapacaklardır."

  TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın 2 yıllık görev süresinin 9 Ağustos’ta dolacak olması nedeniyle Meclis tatilini yarıda keserek 4 Ağustos’ta toplanacak.

  Bu YAŞ çok çok önemli

  Erdoğan, bu hafta sonu toplanacak Yüksek Askeri Şura’nın "çok çok önemli olduğunu" söyledi. Üçüncü nesil görüntülü telefonla söyleşi için TRT yayınına katılan Erdoğan, Ankara’ya yarın döneceğini belirtti. "Döner dönmez gündeminizdeki ilk öncelikli konu ne olacak?" sorusu üzerine Erdoğan, cumartesi sabahı Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantılarının başlayacağını hatırlatarak şunları söyledi: "Bu toplantı, çok çok önemli. Zira en üst düzey atamaların yapıldığı toplantı oluyor. Böylece 30 Ağustosta yeni yönetim belirlenmiş olacak. Bu bakımdan da büyük bir öneme haiz."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı