Gündem Haberleri

  Başkanlar DGM'de

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Büyükşehir, Bingöl ve Siirt belediye başkanları dün 15.30 itibariyle DGM'ye sevkedilirken, kentteki gergin hava dün de sürdü.

  Günlerdir kentin çeşitli semtlerinde ve belediye önünde izinsiz gösteri yapan HADEP yandaşları, dün de gösteri yaptı ve yürümek istedi. Polis, göstericileri cop kullanarak dağıttı. Polis belediye girişi ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

  Siirt'te, belediye başkanlarının gözaltına alınmalarına karşı izinsiz açıklama ve gösteri yapmak isterken gözaltına alınan 99 kişiden 2'si tutuklandı.

  HADEP Genel Başkanı Ahmet Turan Demir, genel başkan yardımcıları ve bölgedeki 33 belediye başkanı, gelişmeleri büyükşehir belediyesinden takip etti. Saat 14.30'da belediyeden çıkarak, bitişiğindeki DGM'ye geçen Demir ve 33 belediye başkanı, DGM'nin yan kapısından içeri alındı.

  Bu saatlerde DGM önünde toplanmaya çalışan kalabalık yine polis tarafından dağıtıldı.

  Terör örgütü PKK ile bağlantıları bulunduğu iddiasıyla 19 Şubat Cumartesi günü gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Feridun Çelik, Siirt Belediye Başkanı M. Selim Özalp ile Bingöl Belediye Başkanı Feyzullah Karaaslan, Jandarma Alay Komutanlığı'ndaki sorgulamalarının tamamlanmasından sonra saat 15.00 sıralarında Diyarbakır DGM Başsavcılığı'na sevk edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı