GeriGündem Başkan pisti öptü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  20
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başkan pisti öptü

Başkan pisti öptü
refid:7558442 ilişkili resim dosyası

Kars Havalimanı'nda 6 aydan bu yana devam eden onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından ilk uçak indiğinde Belediye Başkanı AKP'li Naif Alibeyoğlu, pisti öptü.

BAŞKANIN PİSTİ ÖPÜŞ ANI

Kars Havalimanı'nda 6 aydan bu yana süren pist, apron ile ikisi arasında kullanılan yolların yapım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Havalimanındaki apron genişletilirken, asfalt kaplamalar yenilendi, çevre yolu düzenlemesi yapıldı ve otopark alanı yenilendi. Onarımdan sonra uçuş talimatnamesi yayınlanarak Kars Havalimanı'nın 19 Ekim'den itibaren uçuşlara açıldığı duyuruldu. Havalimanından ilk uçuş yapıldı. THY'nin İstanbul- Kars- İstanbul seferi için gelen uçak havalimanına inince Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, ‘Şükürler olsun' dedi ve pisti öptü. Belediye Başkanı Alibeyoğlu’nu şunları söyledi:
“Havalimanımız kapalı olduğu için son derece mağdur durumdaydık. Şükürler olsun. Artık Kars'a uçak seferleri yapılacak. Ağrı Dağı'nı, Kars hava sahası dışında Türkiye’nin hiçbir hava sahasında bu kadar net göremezsiniz. Ağrı Havalimanı'na gidenler bile Ağrı Dağı'nı Kars’tan görüldüğü gibi göremezler. Ayrıca, uçak Kars semalarında tur attığında Alagöz Dağı'nı görüyorsunuz. Yine Kafkas Dağları bu bölgeden görülmektedir. Bu güzelim coğrafyayı görme şansı sadece Kars Havalimanı'ndan gelenlere özel bir durumdur. Onun için bizim havaalanımızı diğer havaalanlarından ayıran önemli bir farktır”.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle