Gündem Haberleri

  Başkan önce kızının restoranını yıktı

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  02.12.2009 - 14:31 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’ne bağlı İçmeler Beldesi’nde 48 bar, restoran ve kafeterya ‘çıkma mesafesini aştığı’, ‘imara aykırı’ ve ‘kaçak olduğu’ gerekçesiyle belediye ekiplerince yıkıldı. Yıkımlara önce, İçmeler Belediye Başkanı DP’li Zeki Eren’in kızı Nilgün Gülseven’e ait çıkma mesafesine uymayan ‘Meyzen’ adlıI restoranın önündeki prefabrik çatıdan başlandı.

  İçmeler’de geçen 1 Ağustos’ta 200’e yakın otel, restoran, kafe ve bar işletmecisine tebligat gönderilerek, işyerlerini imara uygun hale getirmeleri istendi. Aradan geçen 4 aylık sürede işyerlerini yasal hale getirmeyen 48 işletme belirlendi. İçmeler Belediyesi Zabıta ve Fen İşleri ekipleri, bugün saat 11.00 sıralarında, polis eşliğinde yıkıma başladı. Yıkıma ilk olarak Belediye Başkanı DP’li Zeki Eren'in kızı Nilgün Gülseven'e ait çıkma mesafesini aştığı öne sürülen ‘Meyzen’ adlı restorandan başlanması dikkati çekti. Restoranın çıkma mesafesini aşan prefabrik çatısı ekiplerce yıkıldı. Daha sonra İçmeler Sahil Yolu’na geçen belediye ekipleri, burada tespit edilen otel, motel, restoran, bar ve kafeteryalarda yıkım gerçekleştirdi. Yıkımlar sırasında herhangi bir tartışma ve olumsuzluk yaşanmadı.

  DENETİMLER SÜRECEK

  İçmeler Belediye Başkanı DP'li Zeki Eren, imara aykırı işletmelerin sahiplerine aylar önce tebligat yaptıklarını belirterek şunları söyledi:
  “Yapmış olduğumuz tebligatlara uyan yerler denetlendi. Uymayan 48 işyerinin yıkımını kendi imkanlarımızla gerçekleştirdik. Mavi ve yeşilin buluşma noktası olan, doğal dokusuyla turistlerin büyük beğenisi kazanan beldemizde, görüntü kirliliğine karşı kış süresince denetlemelerimiz devam edecek. Yapılan yıkımlar sonrası yeniden yol, park ve bahçe projeleri hazırlanarak, halkın rahatça dinlenip eğlenebileceği alanlar oluşturacağız.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı