Gündem Haberleri

  Başkan kesenin ağzını açtı

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sokak çocuklarına rehabilitasyon merkezi kurulması için düzenlenen kermeste Büyükşehir Belediye Başkanı Gürtuna'nın cömertliği dikkat çekti. Alışverişine 40 milyon lira fazla ödeyen Gürtuna, İstanbulluları kampanyayı desteklemeye çağırdı.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, eşi Reyhan Gürtuna'nın koordinatörlüğünde, İstanbul Vakfı ve belediyenin Kadın Koordinasyon Merkezi'nce, sokak çocukları için yapılması planlanan rehabilitasyon merkezi yararına düzenlenen kermese katıldı.

  Bu yarayı birlikte saralım

  Cemal Reşit Rey Konser Salonu'ndaki kermesin açılışını eşi Rehyan Gürtuna, UNICEF İstanbul Bürosu Müdürü Alanor Olalı ve Vatikan İstanbul Temsilcisi George Maroviç ile birlikte yapan Gürtuna, sokak çocuklarına yardım edenler olduğu için mutlu, ama hala yardım eli bekleyen çocuklar bulunduğu için de mutsuz olduğunu söyledi.

  Gürtuna, evde yaşayan çocukları korumak için her türlü özveri göze alınırken, sokaktakilerin tehlikelere atılamayacağını ifade ederek, ‘‘Onlar bu hayatı kendileri seçmediler. Seçtiyseler de onları hatalarıyla başbaşa bırakamayız’’ dedi. Sokakta yaşayan çocuklara gösterilen kişisel çabaların yanında, toplum olarak da harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayan Gürtuna, bu yara tedavi edilemezse, toplumu saran büyük bir acının ortaya çıkacağını söyledi.

  Gürtuna, Büyükşehir Belediyesi'nin sokak çocukları için bir rehabilitasyon merkezi açmayı düşündüğünü belirterek, ‘‘Bu kermesten elde edilecek gelir buraya aktarılacak. Bu çok küçük bir miktar. Önemli olan, bunun başka adımlar getirmesi’’ dedi.

  87 milyon liralık alışveriş

  Açılışın ardından kermes alanını gezen Gürtuna ve eşi seramik bir vazo, bir tepsi ve 3 mumluk aldı. Gürtuna, aldıkları parçalar 27 milyon lira tutmasına rağmen 100 dolar (yaklaşık 68 milyon lira) verdi ve paranın üzerini almadı. Gürtuna, ayrıca 60 milyon lira değerinde ahşap bir çerçeve ile komodin de satın aldı.

  Şarkıcı Emel Sayın ve sanatçı Pınar Dilşeker'in de katıldığı kermeste, Reyhan Gürtuna, Emel Sayın'a bir mumluk hediye etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı