Gündem Haberleri

  Başkan, kendi cebinden 6 hastayı ameliyat ettirdi

  Ahmet YEŞİLAĞAÇ/BODRUM (DHA)
  04.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum’un Turgutreis Beldesi Belediye Başkanı Server Ali Yazgan, ekonomik durumu iyi olmayan 6 yaşlı hastayı ameliyat ettirerek sağlığına kavuşturdu. Başkan Yazgan, ameliyatlar için harcanan 18 bin YTL’yi cebinden ödedi.

  TURGUTREİS Belediyesi bünyesinde kurulan Yaşlılara Hizmet Merkezi, yalnız yaşayan, maddi ve manevi desteğe muhtaç yaşlılara yiyecek, giyecek, yakacak desteğinin yanı sıra günlük işlerde de yardımcı oluyor. yaşlıların eski evleri onarılıp temizleniyor, temiz ve bakımlı bir ortamda yaşamaları sağlanıyor. merkez, sağlığı iyi olmayanlara da yardım eli uzatıyor.

  Belediye Başkanı Server Ali Yazgan, dört hastaya anjiyo, kalın bağırsak, kırık bacak ve göz operasyonları yaptırdı. Son olarak Karabağ Mevkii’nde yaşayan 80 yaşındaki Hasan Özdamar ile Bahçelievler Mevkii’nde oturan 65 yaşındaki Alibey Yılmaz’ın fıtık ameliyatlarını üstlendi. Başkan Yazgan’ın girişimiyle Bodrum Universal Hospital’da tedavi altına alınan Özdamar ve Yılmaz’ın ameliyatını Genel Cerrah Dr. Birol Esen gerçekleştirdi. Başkan Yazgan şunları söyledi:

  "Ekonomik durumu iyi olmayan yaşlıların yiyecek, giyecek ve barınma ihtiyaçlarını belediye olarak karşılıyoruz. Ben de kendi bütçemden, elimden geldiğince bu projeye destek olmaya çalışıyorum. Ekonomik durumu iyi olan işadamlarımızdan da bu projeye destek vermelerini istiyorum. Bakıma ve ekonomik desteğe muhtaç büyüklerimizi yalnız bırakmayalım."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı