Gündem Haberleri

  Başkan evinin bahçesini halka açık park yaptı

  Mehmet AYDIN/MUŞ, (DHA)
  03.10.2008 - 10:43 | Son Güncelleme:

  MUŞ Belediye Başkanı AKP'li Necmettin Dede, evinin 2 bin metrekarelik bahçesini parka çevirerek halkın hizmetine açtı. Gündüz çocukların oyun alanı olan parkta, akşamları da kadınlar spor yapıyor.

  Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen oyun ve kondisyon aletlerini, İstasyon Caddesi’ndeki Belediye Başkanlığı’na ait olan, şu an kendisinin oturduğu evin bahçesine monte ettirdi. Gündüz çocukların oyun oynadığı, akşamları da kadınların spor yapmak için akın ettiği bahçede halkın mutlu olduğunu görmekten büyük keyif aldığını söyleyen Başkan Necmetin Dede, evinin kapısının da onlara açık olduğunu söyledi. İstasyon seminde çocuk parkı ve spor alanı olmadığı için evinin bahçesini ve mesire alanını bozup park yaptığını belirten Başkan Dede şunları söyledi:
  “Yaklaşık 500 konutun bulunduğu İstasyon Mahallesi’nde çocuk parkı yapmak istedik. Ancak boş alan bulamadık. Aklıma oturduğum ve belediyeye ait olan konağın bahçesi geldi. Hiç düşünmeden Kocaeli Belediyesi’nin gönderdiği oyun ve kondisyon aletlerini buraya yerleştirdik. Konağın bahçesi çok büyüktü. Önemli olan benim ve ailemin rahat etmesi değil, halkın huzurlu olmasıydı. Bahçenin büyük bir bölümüne park yaptık. Bize küçük bir alan kaldı. Şimdi burası cıvıl cıvıl. Gece, gündüz halkın akınına uğruyor. Şimdi ben ve ailem çok mutluyuz. Gürültü olsa bile zamanla alışacağız. İnanıyorum ki benden sonra gelecek olan belediye başkanları da buna alışacaktır.”
  Mahalle sakinlerinden Gülizar Zeynep ise, Başkan Dede’nin örnek çalışmalarına bir yenisini daha eklediğini belirterek, “Mahallemizde böyle bir alan yoktu. Çocuklar başka semtlere gidiyordu. Şimdi gözümüzün önünde oynuyorlar. Akşamları da biz kadınlar gidip kondisyon aletlerinde spor yapıyoruz. Başkanımızın bu iyliğini hiç unutmayacağız. Bunların belediyenin yapması gereken işler olduğunu biliyoruz ama kimse kendisinden ödün vermez. Bizde başkanımız ve ailesi rahatsız olmasın diye çocuklarımızı sessiz olmaları konusunda uyarıyoruz” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı