GeriGündem Başka belgeler de var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başka belgeler de var

Başka belgeler de var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarına ilişkin açıkladığı belgeler tartışılırken, Parti Meclisi toplantısında elinde başka belgeler olduğunun da işaretini verdi.

CHP’de 2017 yılının son PM toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. Basına kapalı olarak yapılan toplantıda, Hürriyet’in edindiği bilgiye göre kurultay süreci ile Kılıçdaroğlu’nun haftalık grup toplantısında açıkladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarının Man Adası’ndaki bir şirkete para transferlerine ilişkin belgeler tartışıldı.

Kılıçdaroğlu, toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede elindeki belgelerin hepsinin gerçek olduğunu belirterek, Erdoğan’ın açıklamalarına ilişkin, “Para geldiğini kabul ediyor. Bu daha vahim” ifadesini kullandığı öğrenildi. Elinde başka belgeler de bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu’nun, önümüzdeki günlerde bu konunun daha çok tartışılacağını ifade ederek, “Para Türkiye’den dışarı gidiyorsa etik ve ahlaki değil ama gelmesi daha vahim. Bu durumda ya kara para aklamak, ya da daha az vergi ödeme söz konusudur. Bu kötü bir sonuç doğurur. Kara para aklama varsa evrensel hukukun alanına girer” şeklinde konuştuğu belirtildi.

Toplantıda, Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın yargılandığı, Rıza Zarrab’ın da tanık olduğu dava da konuşuldu. Kılıçdaroğlu’nun, davayı izleyen CHP’liler için partide özel bir görevlendirme yapılmadığını belirterek, “Zarrab konusu hassas bir konu, bu dava ile ilgili herkes konuşmasın, sadece belirli arkadaşlar bu konuda konuşsun”
dediği öğrenildi.

KURULTAY TARİHİ BELİRLENDİ
Toplantıda Olağan Kurultay’ın tarihi de belirlendi. Kurultay’ın 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapılması kararı benimsenirken, Kurultay öncesi 2018 Ocak ayında son kez PM toplantısı yapılması kararlaştırıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle