Gündem Haberleri

  Başına bira şişesi ile vurulan Amerikalı asker yaralandı

  Emrah YILMAZ/İZMİR, (DHA)
  18.11.2009 - 11:53 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Alsancak Semti'nde Irak'tan dönerken 3 bin 500 personeli ile kente uğrayan ABD savaş gemisi ‘USS Bataan'da görevli askerlerden 25 yaşındaki Seth Aaron Yates, eğlence dönüşü tartıştığı kimliği belirsiz bir kişinin başına bira şişesiyle vurması ile yaralandı. Hastaneye kaldırılan Yates, yapılan tedavisinin ardından kendi isteğiyle hemen ayrıldı.

  Irak'taki görevlerini tamamlayıp ABD'ye dönmek üzere yola çıkan ve geçen pazartesi günü İzmir'e demirleyen ‘USS Bataan’ adlı gemide bulunan 3 bin 500 asker, gece geç saatlere kadar kentte eğlenmeyi sürdürdü. Saat 01.30 sıralarında Gündoğdu Meydanı ile Cumhuriyet Bulvarı'nın kesiştiği yerde, eğlenceden dönen Amerikalı askerler ile kimliği belirsiz kişiler arasında tartışma çıktı. Bir grup arkadaşı ile gece geç saatlere kadar içki içen Amerikalı asker Seth Aaron Yates, aldığı alkolün de etkisi ile bazı kişilerle tartıştı. Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi üzerine, başına bira şişesiyle vurulan Yates yaralandı.

  Amerikalı askerin kanlar içerisinde kaldığını gören çevredekiler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Gelen sağlık ekipleri, Amerikalı askere ilk müdahaleyi yaptı. Polislere nasıl yaralandığı konusunda açıklama yapmayan Seth Aaron Yates, ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Yates, yapılan tedavi ardından kendi isteğiyle hastaneden ayrıldı. Yaralanmasıyla ilgili olarak kimseden şikayetçi olmayan Yates'in karakolda ifade de vermediği bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı