Gündem Haberleri

  Basın açıklaması ardından 9 gözaltı

  Taylan YILDIRIM- Hakan GÜNGÖRDÜ/İZMİR, (DHA)
  26.10.2008 - 17:43 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de DTP ve bazı sivil toplum örgütleri ile partilerin düzenlemek istedikleri, valilikçe izin verilmeyen ‘Halkların kardeşliği ve Demokrasi’ mitingi, basın açıklaması şeklinde yapıldı.

  Olaysız biten açıklamanın ardından işyerlerinin camlarını kırmaya hazırlanan bazı gruplara müdahale eden polis, 9 kişiyi gözaltına aldı.

  Aralarında DTP'nin de bulunduğu 13 sivil toplum örgütü ve partinin Birinci Kordon'da toplandıktan sonra Gündoğdu Meydanı'nda yapmak istedikleri ‘Halkların kardeşliği ve demokrasi’ mitingine İzmir Valiliği izin vermedi. Valiliğin yasak kakarına rağmen göstericiler, bu kez basın açıklaması adı altında Konak Meydanı'nda Emekli Sandığı binası önünde toplandı. DTP Milletvekilleri Mehmet Nezir Karabaş ve İbrahim Binici'nin de katıldığı toplantı, konuşmaların ardından polisin geniş güvenlik önlemleri altında olaysız dağıldı.

  Yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantının ardından sokak aralarına dağılan bazı grupların işyerlerinin camlarını kırmaya hazırlandığını belirleyen polis, müdahalede bulundu. Çevik kuvvet polislerinin müdahalesinin ardından 9 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı