Gündem Haberleri

  Basıbos atlar aslanlara yem

  Hürriyet Haber
  10.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Samsun Terme’de sokağa terk edilen yaşlı atlar, kazalara yol açıyor diye toplandı. Atlar, Ankara Hayvanat Bahçesi'ndeki aslanlara yem olacak.

  Toplanıp kafese dolduruluyor

  Kış aylarında işe yaramadıkları için sahipleri tarafından Çarşamba Ovası'na terk edilen yılkı atları, Samsun-Ordu karayolunda tehlike yaratıp, kazalara yol açınca, çözüm için Terme'de bir komisyon oluşturuldu. Terme Kaymakamı Şeref Kayacan ve Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu başkanlığında oluşturulan komisyon, atları

  toplama kararı aldı. Atları toplamakla belediye zabıta görevlileri görevlendirildi. Trafiğe

  kapatılan karayolunda zabıtaları peşlerinden koşturan atlar, yakalandıktan sonra traktör arkasına monte edilen kafeslere konulmaya başlandı.

  Elde kalan, Ankara aslanlarına

  Terme Kaymakamı Şeref Kayacan, sahipsiz atların özellikle karanlıkta sürücülerin korkulu rüyası haline geldiğini belirterek, ‘‘Toplanan atlar sahiplerine 10 milyon lira para cezası karşılığında verilecek. 15 gün içinde alınmayan atlar satılacak. Satılmayan atlardan sağlam olanları dağ köylerindeki çiftçilere ücretsiz verilecek. Talep görmeyen yaşlı atlar ise Ankara Atatürk Orman Çiftliği'nde bulunan hayvanat bahçesindeki arslanlara yem olması için hibe edilecek’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı