Gündem Haberleri

  Başesgioğlu: Polis gurur kaynağımız

  Hürriyet Haber
  15.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Polis Haftası çeşitli etkinleklerle kutlanıyor. İçişleri Bakanı Başesgioğlu, üst düzey emniyet yetkilileriyle birlikte Ecevit, Sezgin ve Jandarma Genel Komutanı Boztepe'yi ziyaret etti. Başesgioğlu, Türk polisinin tüm dünyada meslektaşlarıyla boy ölçüşebilecek ve gurur kaynağı olabilecek durumda olduğunu söyledi.

  İÇİŞLERİ Bakanı Murat Başesgioğlu, Türk Polisi'nin 153 yıldır vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak için çaba sarfettiğini belirterek, ‘‘Polisimiz, dünyadaki meslektaşlarıyla boy ölçüşebilecek, hepimizin gurur kaynağı olabilecek durumdadır’’ dedi.

  Başesgioğlu, Polis Teşkilatı'nın 153. yıldönümü dolayısıyla Emniyet Genel Müdürü Necati Bilican ve üst düzey emniyet yetkilileriyle birlikte Başbakan Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı İsmet Sezgin ile Başbakan Yardımcısı Bülent Ecevit'i makamında ziyaret etti. Bilican da ayrıca, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fikret Özden Boztepe ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Çevik Bir'i ziyaret etti.

  Başesgioğlu, Sezgin'i ziyaretinde yaptığı konuşmada, polisin, vatandaşı korurken insan haklarına saygı ve demokratik devletin kuralları içerisinde hareket ettiğini kaydetti, teşkilatın dünyadaki teknolojik gelişmeleri de yakından takip ettiğini söyledi. Polis Teşkilatı'nın bugün tüm dünyada meslektaşlarıyla boy ölçüşebilecek ve gurur kaynağı olabilecek durumda olduğunu belirten Başesgioğlu, çalışmaların bundan sonra da aynı doğrultuda süreceğini kaydetti.

  Sezgin de İçişleri Bakanı olarak görev yaptığı süre içerisinde yakından tanıma fırsatını bulduğu Polis Teşkilatı'nın başarılı çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. Türk Polisi'nin kısa zaman içerisinde ön mesafe katettiğini belirten Sezgin, polisin hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygıya dayanan sorumluluk bilinci içerisinde yiğit ve kahramanca görevini yerine getirdiğini kaydetti.

  Ziyarette Başesgioğlu, Sezgin'e bir şilt armağan etti. Sezgin de Başesgioğlu'na şilt sunarken, emniyet yetkililerine de Bakanlığı adına birer özel yapım bıçak hediye etti.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı