Gündem Haberleri

  Başesgioğlu: Noktayı zamanında koymalı

  ANKARA
  07.09.2015 - 08:16 | Son Güncelleme:

  1987’den beri 28 yıl boyunca kesintisiz olarak her dönem parlamentoya giren MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, milletvekilliğini bırakma kararı aldı.

  1 Kasım’da yapılacak seçim için aday olmayacağını açıklayan Başesgioğlu, “7 Haziran’da ‘Son kez’ demiştim. Bunun tekrar bir seçim olduğunu seçmene anlatmak zor. Yeter artık, bir şekilde noktayı koymak gerekiyordu. Noktayı da zamanı gelince, daha fazla ileri gitmeden koymalı. Yoksa bunun dışında özel bir nedenim yok” dedi.

  Daha önce ANAP ve AK Parti’den seçilen Başesgioğlu, İçişleri Bakanı, çeşitli hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 18’inci dönemde 1987’de girdiği parlamentoda 25’inci döneme kadar devam eden Başesgioğlu, bırakma kararıyla ilgili yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

  ÜLKE TEHDİT ALTINDA

  “Seçim sonuçlarından sonra ihtiyacımız olan büyük bir uzlaşma sağlanamamış, meşruiyeti ve güvenliği çok tartışılacak bir erken seçim gündeme gelmiştir. Ülke ve millet bütünlüğümüzün büyük bir tehdit altında olduğu, her gün vatan evlatlarını şehit verdiğimiz olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Bu acı gerçek, seçim ve seçim sonuçlarının çok önüne geçmiştir. Milletimiz sorumluluk sahibi herkesten, bu kötü gidişatın durdurulmasını talep etmektedir. Hala yapılabilecek işler olduğuna inanıyorum.

  LEKESİZ BIRAKIYORUM

  7 Haziran seçimlerinde verdiğimiz, son kez aday olma sözümüze sadık kalmak, hem de yeni gelişen şartlar ışığında bir değerlendirme yapma zarureti doğmuştur. Geride lekesiz ve tertemiz bir siyasi geçmiş bıraktım. Bugüne kadar şahsıma, milletimize hizmet etme imkanı veren, Sayın Cumhurbaşkanlarımıza, Başbakanlarımıza, siyasi partilerimizin genel başkanlarına ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı