Gündem Haberleri

  Basement Freaks & Ed Royal

  Hürriyet Haber
  06.05.2011 - 12:54 | Son Güncelleme:

  İndigo
  07.05.2011
  22:00

  NE KADAR: 30,00 TL

  BASEMENT FREAKS (Jalapeno Records / Bombastic Jam)
  ED ROYAL (Innvision Records / Studio 21)

  Nu-funk ve breakbeat’ten ve drum bass’e, disco’dan boogie ve hip-hop’a kadar bir çok tarzı mükemmel bir uyumla harmanlayan, herkesin bildiği melodileri kimsenin duymadığı formlarda dinleyenlere sunan, yeni parti müziğinin parlayan yıldızları Basement Freaks ve Ed Royal 7 Mayıs Cumartesi gecesi, Lounge FM 96.0 farkıyla Indigo'da…
   
  Breakbeat, nu-funk, disco, boogie electro, hip-hop ve drum'n bass arasında sınırları zorlayan bir yolculuğa hazır olun!
   
  Bünyesinde Kraak&Smaak ve Smoove&Turrel gibi tarzının en önemli temsilcilerinin de bulunduğu Jalapeno Records'dan yayınladığı yeni albümüyle funk müziğin yeniden dirilişi için gereken son parçayı yerine oturtan ve dünya çapında çok büyük bir başarı yakalayan Basement Freaks, özellikle Something Freaky ve Disco Life parçaları ile tüm tarzlardaki DJ'lerin setlerinde yer buldu. Retro sesleri hiç duymadığınız kadar ışıltılı bir şekilde kulağa ulaştıran Basement Freaks, 70'li yıllara açık bir şekilde gönderme yaparken bir yandan da son derece modern bir sound yakalıyor. DJ setleri ise dans pistindekilere dünyanın en eğlenceli rollercoster'ından yapılmış bir zaman makinesiyle geçmiş ve gelecek arasında gezinti yapıyormuş gibi hissettiriyor.
   
  15 yılı aşmış deneyimi ve sahibi olduğu Innvision Records ile Funk, Nu-Funk, Break-Beat ve Drum n Bass ‘ın en önemli figürlerinden biri olan Ed Royal, yayınladığı sayısız plak ve sergilediği performanslar ile büyük ve kendine has bir hayran kitlesi kazandı. Ed Royal'in performansı dinleyeni hemen yakalayan bol groove, harika melodiler, eğlenceli vokaller ve dolu dolu beat'ler içeren parçaları ile çok geniş yelpazedeki müzik severleri dans ettirmeyi başarıyor.
   
  7 Mayıs gecesi, farklı bir dans deneyimi yaşayacaksınız

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı