GeriGündem Başbuğ'dan 'tutuklanan askerler' açıklaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbuğ'dan 'tutuklanan askerler' açıklaması

Başbuğ'dan 'tutuklanan askerler' açıklaması
refid:14777367 ilişkili resim dosyası

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, son dönemde çeşitli soruşturmalar kapsamında tutuklanan askerlerle ilgili olarak “Türk Silahlı Kuvvetleri bu süreçten daha da güçlenerek çıkacaktır” dedi.

Orgeneral Başbuğ, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda, “Atatürk Özel Anma Töreni” kapsamında, “Doğumunun 129. yıl dönümünde asker ve devlet adamı Atatürk” konulu panelin sonunda konuşma yaptı. Orgeneral Başbuğ, panelde konuşan Altemur Kılıç'ın, “Orduyu yıpratmak için içeriden ve dışarıdan yapılan saldırılar beni çok üzüyor. Her asker tutuklandığında canımdan can gidiyor. Ordu-milleti kaybedersek geri almamız mümkün değil” sözleri üzerine, Kılıç'ın bu duygularına saygı duyduğunu ve paylaştığını belirtti.

"HERKES ANAYASA'NIN 24. MADDESİNE UYGUN HAREKET EDERSE SORUN KALMAZ"

Orgeneral Başbuğ, “Şundan emin olmalarını istiyorum; TSK bu süreçten daha güçlü olarak çıkacaktır” dedi. Bugünkü Anayasa'nın 24. maddesine göre kimsenin devletin sosyal, ekonomik, siyasi, hukuki temellerini kısmen de olsa din kurallarına dayandıramayacağını, bunun çok açık olduğunu vurgulayan Orgeneral Başbuğ, “Türkiye'de herkes Anayasa'nın 24. maddesine uygun hareket ederse Türkiye'de hiçbir sorun kalmaz” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle