GeriGündem Başbakanlık'ta kritik toplantılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakanlık'ta kritik toplantılar

Başbakan Mesut Yılmaz, dün MİT Müsteşarı Sönmez Köksal, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Çevik Bir ve MGK Genel Sekreteri İlhan Kılıç ile ayrı ayrı görüştü. Yılmaz'ın Köksal'la görüşmesine Başbakan Yardımcıları Bülent Ecevit ile İsmet Sezgin de katıldılar ve bu görüşme 45 dakika sürdü. Görüşmeden sonra hiçbir açıklama yapılmadı.

Başbakan Yılmaz, daha sonra da kendisini ziyaret eden MGK Genel Sekreteri Kılıç'la, bir buçuk saate yakın süren görüşme yaptı, Kılıç'dan MGK'nın gündemi, önceki kararlarla ilgili durum hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Dünkü sonuncu önemli konuğu da Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir olan Yılmaz'ın bu görüşmesi de Kılıç'la olduğu gibi yaklaşık bir buçuk saat sürdü ve toplantı sonrasında hiçbir açıklama yapılmadı.

ÖNEMLİ KONULAR GÖRÜŞÜLDÜ

Ancak, dünkü bu üç görüşmenin de ‘Köstebek krizinden' MGK kararlarına kadar birçok önemli konuyu içerdiği belirtildi.

Yılmaz akşam da, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i Madrid dönüşü Esenboğa Havaalanı'nda karşıladı; bu vesileyle hem Demirel, hem de Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ile kısa süreli de olsa görüşme olanağı buldu. Yılmaz burada Demirel, Karadayı ve TBMM Başkanı Mustafa Kalemli'ye, ‘‘Basın toplantısı yapacaktım, ama güvenoyu sonrasına bıraktım'' dediği duyuldu. Yılmaz'ın sözünü ettiği bu basın toplantısının darbe tartışması ve köstebek kriziyle ilgili olabileceği kaydedildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle