Gündem Haberleri

  Başbakanlık'ta insan hakları toplantısı

  Hürriyet Haber
  22.01.2002 - 15:58 | Son Güncelleme:

  Bazı sivil toplum örgütlerinin başkan ve temsilcileri "İnsan Hakları" konusunu ele almak üzere Devlet Bakanı Nejat Arseven başkanlığında biraraya geldi.

  Başbakanlık Merkez Binası Bakanlar Kurulu Salonu'ndaki toplantı, saat 14:20'de başladı.

  Toplantının başında basın mensuplarının kısa bir süre görüntü almasına izin verilirken, Arseven toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Arseven, toplantıyı, insan hakları sorunlarıyla ilgili değerlendirme yapmak, katılanların görüşlerini almak ve düşüncelerinden istifade etmek amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

  Bakanlık olarak, yapmış oldukları çalışmaları sivil toplum kuruluşları ile tartışmak için de toplantının düzenlediğini ifade edenArseven, Bakanlar Kurulu Salonu'nda böyle bir toplantının gerçekleştirilmiş olmasının hükümetin insan hakları konusuna verdiği önemin göstergesi olduğunu kaydetti.

  "İnsan Hakları" toplantısına katılan sivil toplum örgütleri şunlar: Cumhuriyet Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Hukukçular Derneği, Hukukun Egemenliği Derneği, İnsan Hakları Derneği, Türkiye Barolar Birliği, Türkiye İnsan Hakları Vakfı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı