GeriGündem Başbakanlık: Şener'in görevden alınacağı söylentiden ibaret
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakanlık: Şener'in görevden alınacağı söylentiden ibaret

Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, “Akşam Gazetesi'nin bugünkü sayısında Sayın Başbakan'ın Sayın Cumhurbaşkanı ile haftalık mutat görüşmesine ilişkin olarak yer verilen söylentiler; tümüyle asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışıdır” dedi.

Akif Beki, Başbakanlık Basın Merkezi aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Akşam Gazetesi'nin bugünkü sayısında Sayın Başbakan'ın Sayın Cumhurbaşkanı ile haftalık mutat görüşmesine ilişkin olarak yer verilen söylentiler; tümüyle asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışıdır.

Söz konusu söylentiler, Perşembe günü gerçekleştirilen mutat görüşmeden sonra, aralarında Akşam Gazetesi mensuplarının da yer aldığı bazı gazeteciler tarafından bize sorulmuş ve yalanlanmıştır. Buna rağmen bugün Akşam Gazetesi'nde Şakir Süter imzasıyla bu söylentilere yer verilmiş olunması yadırgatıcıdır. Bunun gazetecilik meslek ahlak ilkeleriyle nasıl bağdaştırıldığını anlamak da mümkün değildir.

Bu söylentileri bir kez daha ve kesin bir dille yalanlıyor, tek bir harfinin dahi gerçeği yansıtmadığını ilan ediyoruz.”


Şakir Süter Akşam Gazetesi'ndeki köşesinde, Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Sezer arasında şu konuşmanın geçtiğini yazmıştı:

"- Başbakan Erdoğan, Çankaya’daki haftalık olağan kabul sırasında Cumhurbaşkanı Sezer’le fena tartışmış!

- Niçin?

- Tayyip Bey, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’i görevden almak istediğini söyleyince, Sezer itiraz etmiş ve tartışmışlar.

- Sezer ne demiş ki?

- Sezer, Şener’i görevden alıncaya kadar, Maliye Bakanı Unakıtan hakkında bir tasarrufu olup-olmadığını sormuş! Tabii burada Sezer’in “imalı” sözleri, Tayyip Bey’i çok rahatsız etmiş."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle