Gündem Haberleri

  Başbakanlık korumalarının aracı çalındı

  Hürriyet Haber
  01.02.2011 - 12:06 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın koruma ekibinde yer alan korumalara ait araç çalındı.

  Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın koruma ekibinde yer alan Başbakanlık korumalarına ait bir otomobil, atkı ve bere ile yüzünü gizleyen bir kişi tarafından, Mamak'ta bir kuyumcunun önünden çalındı. Ankara polisi, koruma aracını başkentin her yerinde arıyor.

  Milliyet'in edindiği bilgiye göre, Başbakanlık bünyesinde görev yapan koruma polislerinin kullandığı gri renkli koruma otomobili, dün Mamak Tıp Fakültesi Caddesi'nde park halinde bulunduğu kuyumcunun önünden çalındı. Koruma aracının Devlet Bakan Kavaf'ın yakın korumaları tarafından kullanıldığı öğrenildi.

  Borcunu ödemeye gitmiş Koruma aracını kullanan koruma polisi, borcunu ödemek üzere dün saat 11.30 sıralarında Mamak Tıp Fakültesi Caddesi'ndeki bir kuyumcuya gitti. Aracın motorunu durduran koruma polisi anahtarları kontakta bırakarak, otomobilden indi. Koruma polisinin kuyumcuya girmesinin ardından, yüzlerini atkı ve bere ile gizleyen bir kişi, anahtarı üzerinde bulunan aracı çaldı. Dışarı çıktığında aracı park ettiği yerde bulamayan koruma polisi, geçirdiği şaşkınlığın ardından durumu amirlerine bildirdi.

  Ankara polisi, Başbakanlık korumalarına ait olan aracı bulmak için alarma geçti. Olay yerindeki işyerlerine ait kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, çalınan koruma aracının atkı ve bere ile yüzünü gizleyen bir kişi tarafından çalındığını tespit etti. Çalınan koruma aracının son olarak Mamak'tan Nato Yolu istikametine gittiğini belirleyen polis ekipleri, başkentin her yerinde bu otomobili arıyor.

  Kavaf'ın koruma amiri, korumalarının kullandığı aracın çalındığını Bakanlar Kurulu'nun ardından Bakan Kavaf'a da iletti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı