Gündem Haberleri

  Başbakan'la tartışan çiftçi: Para almadım

  A.A.
  20.02.2006 - 13:19 | Son Güncelleme:

  Önce Başbakan'ı protesto eden sonra özür dileyen çiftçi, hakkındaki iddiaları yalanladı.

  Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Mersin'e yaptığı gezide, protesto gösterisinde bulunan ve daha sonra üslubunun yanlış olduğunu belirten çiftçi Mustafa Kemal Öncel, bunun ardından yapılan değerlendirmelerden rahatsızlık duyduğunu ifade ederek, “Bu açıklamayı yaparken, kimseden para almadım. Şerefim ve onurumla yaşıyorum” dedi.

  Öncel, düzenlediği basın toplantısında, çiftçilerin sorunlarını iletmek için eylem yaptığını ve daha sonra da olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdiğini söyledi. Yaptığı açıklamanın farklı kesimlerce, farklı yerlere çekildiğini belirten Öncel, şöyle konuştu:

  “Ben bu yola her şeyi göze alarak çıktım. Ama canı sağ olsun benim şerefimle oynayanların. Benim hak ve hukukumu koruyamayan devlet, şerefimle oynayanların hukukunu koruyacak mı? Ben şerefimle yaşadım, Allahım şerefli ve hayırlı bir ölüm nasip etsin. Ben psikopat, şerefsiz, şovmen, aklından zoru olan, profesyonel ve seri eylemci değilim. Bana kötü söz söyleyen, ahlak ve şeref fakirlerine, 'kötü söz sahibine aittir' diyorum ve iddialarını ispat etmeye davet ediyorum. Ben satılmadım ve hiçbir kimseden beş kuruş para almadım.”

  Eylem sonrasında Türkiye'nin her tarafından övgüler aldığını savunan Öncel, “Bir dakikada Türkiye'nin bir numaralı adamı oldum, sesiniz olarak gördünüz. Sisteme olan isyanımı gördünüz” dedi. Gazetecilerin “Hakkınızda para aldı iddiası mı var?”, “Tehdit alıyor musunuz?” şeklindeki sorularına, Öncel şu yanıtı verdi:

  “Başbakanımın incindiğini ve üzüldüğünü görüp, beni yanlış anlamamasını istediğimde, insanlar bunu farklı şekilde yorumladılar. Ancak ben kimseden beş kuruş para alarak o açıklamayı yapmadım. Şerefimi ve onurumu hiçbir zaman satmadım ve satılmadım. İnsanlar benim yaptığım eylemi farklı noktayla getirdiler. Halbuki benim başbakanımız ile bir polemiğim yok. Piyasada 'şerefini parayla sattı, para aldı' iddiası var. Sadece buna açıklık getirdim.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı