Gündem Haberleri

  Başbakan'ın mitingi öncesi şüpheli kamyonet alarmı

  Hüseyin TÜCCAR/BURSA, (DHA)
  22.05.2011 - 15:38 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa Kent Meydanı’nda saat 17.00’de yapacağı miting öncesi yoğun güvenlik önlemleri alındı, kent girişlerinde arama noktaları oluşturuldu. Polis telsizinden İstanbul’dan çalınan bir kamyonetin plakası anons edilerek, titiz inceleme yapılması istendi.

  Bursa’daki mitingde İstanbul, Adapazarı, Eskişehir, Yalova ve Sakarya’dan gelen takviye ekiplerle birlikte toplam 3 bin polisin görev alacak. Mitingde protesto olaylarına karşı şüpheli kişiler, MOBESE kameraları tarafından tespit edilerek halk arasında konuşlandırılacak olan sivil polisler tarafından anında müdahale edilmesi sağlanacak.

  Bu arada sabah saatlerinde polis telsizinden İstanbul’dan çalınan 2007 model beyaz renkli bir İsuzu marka fiber kasalı 34 EF 9242 plakalı bir aracın şüpheli olduğu, herhangi bir olaya karşı ekiplerin böyle bir araca karşı dikkatli olmaları istendi.

  Öte yandan miting alanı çevresindeki çöp bidonları belediye ekipleri tarafından yerlerinden sökülüp miting sonrası takılmak üzere kamyonlarla Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne götürüldü.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı