Gündem Haberleri

  Başbakan'ın evinin önünde hareketli anlar

  Mehmet Akif ERDEM-Cengiz ÇOBAN/İSTANBUL, (DHA)
  12.09.2013 - 16:42 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın CNR Fuar Merkezi’ndeki programına gitmeden kısa süre önce, Üsküdar’daki konutu önünde hareketli dakikalar yaşandı.

  Konuta 50 metre mesafadeki bir pastanenin önünde oturan esnaflardan Ergun Gökırmak’ın sağ omzunun arka tarafına henüz belirlenemeyen bir cisim isabet etti. Ergün Gökırmak’ın acıyla bağırması üzerine, çelek yeleklerini giyen koruma polisleri çevrede güvenlik önlemi aldı.

  Cismin gelmiş olabileceği Abdullah Ağa Camii, çevresi ve konutun karşısındaki parkta geniş çaplı inceleme yapıldı. Sağ omuz arkasından hafif yaralanan Gökırmak, polis otosuna bindirilerek hastaneye götürüldü. Olayın meydana geldiği yerde de inceleme yapan polis ekipleri, esnafın sırtına isabet eden cismin ne olduğunu belirleyemedi. CNR Fuar Merkezi’nde bir programa katılacak olan Başbakan Erdoğan ise, olaydan yaklaşık yarım saat sonra konutundan ayrıldı.

  Ergün Gökırmak, ilk tedavisinin ardınan ambulansla olay yerine geri getirildi. Sağ kolu askıda olduğu görülen Gökırmak, sivil polislere olayı anlattı. Kısa süreli incelemenin ardından Gökırmak, getirildiği ambulansla olay yerinden ayrıldı.

  Bu arada, olayın meydana geldiği sırada Ergün Gökırmak ile birlikte olan arkadaşı ise, o anda ne olduğunu anlayamadıklarını belirterek, sohbetleri sırasında bir silah sesi geldiğini öne sürdü. Gökırmak, "Uzaktan ateş edildi herhalde, sırtına sonra cama geldi. Cok ciddi bir yarası yok. Sırtında bir morarma oldu" dedi.

  POLİS ATIŞ YÖNÜ TAYİN KİTİ İLE CİSMİN GELDİĞİ YÖNÜ TESPİTE ÇALIŞIYOR

  Esnafın yaralandığı işyerinin bitişiğindeki ayakkabıcı dükkanının camına isabet eden mermi olduğu sanılan cismin atıldığı yeri belirlemek için olay yeri inceleme ekipleri, Atış Yönü Tayin Kiti kullanıyor. Polis ekipleri ayrıca cismin cama isabet etmeden önce çarptığı ağaca da merdiven yardımıyla çıkarak detaylı inceleme yaptılar.

  Ayakkabı dükkanının sahibi Hayrullah Özellioğlu da "Biz burada oturuyorduk. Silah sesi duyduk, yanımızdaki arkadaş yaralandığını söyledi. Polis ekiplerine haber verdik. Polis ekipleri cismi ve boş kovan aradılar, fakat şu ana kadar herhanbir bir şey bulamadılar" diye konuştu.

  Polis’in olayla ilgili çalışması sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı