Gündem Haberleri

  Başbakan'dan yaralı polise ziyaret

  A.A
  06.05.2011 - 12:26 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ben milletimden özellikle şunu ısrarla istiyorum, meydanı biz bu teröristlere, çetelere bırakmamalıyız. Bu ortak kararlılığımızla olur. Bu kararlılığımızı birlikte göstereceğiz. Vatan toprakları boş değil, meydan boş değil, bunu onlar da görecekler, yola bu şekilde devam edeceğiz” dedi.

  BAŞBAKAN'IN ZİYARETİNDEN FOTOĞRAFLAR

  FETHULLAH GÜLEN'DEN BAŞBAKAN'A İLANLI MESAJ

  Erdoğan, Kastamonu'daki polis otosuna yönelik saldırıda yaralanarak Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan polis memuru Metin Kuş'u ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

  Başbakan Erdoğan, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, saldırıda Başbakanlık otobüsünün bulunduğu konvoya eskortluk yapan aracı kullanan polis memuru Recep Şahin'in şehit olduğunu, diğer polis memuru Metin Kuş'un da yaralandığını hatırlattı. Şehit polis memuru Şahin'e Allah'tan rahmet, ailesine de sabır dileyen Erdoğan, “Yanında Metin kardeşimiz vardı. Metin kardeşimiz araçtan çıkarak, sürünmek suretiyle yolun karşı tarafına geçmiş, orada kendisini koruma altına alarak bir müddet de onlarla müsademede bulundu. Atılan bombalar, başında deri altında yaralanmalara vesile oldu. Herhangi bir hayati tehlikesi yok. Doktorumuzun da ifadesiyle gayet güzel” diye konuştu.

  Yaralı polis memuru Kuş'un Pazartesi günü taburcu edileceğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

  “Temenni ederim ki bu süreç bu şekilde devam etmesin ama seçim öncesi böyle demokratik olmayan yollara terör örgütünün tevessül edeceğini zaten biliyorduk. Buna yönelik olarak belli tedbirler alınıyor ama tedbirler de sınırlı, sınırsız bir tedbir söz konusu değil, bir yere kadar alabiliyorsunuz. Özellikle partimize karşı şu anda bölücü terör örgütünün takındığı tavırlar ortada. Her yerde parti teşkilatlarımıza molotofkokteylleri ile saldırılar yapılıyor ama biz bundan asla yılmayacağız. Bu bizim demokrasi mücadelemizde, vatanımıza, ülkemize hizmet mücadelemizde, insanımıza hizmet mücadelemizdeki azmimizi daha da güçlendirmektedir. Yola çıkarken böyle çıktığımızı da meydanlarda ifade ettik. Bundan sonra da aynı şekilde kararlılıkla buna devam edeceğiz. Bundan onlar kendi lehlerinde herhangi bir umuda kapılmasınlar.

  Ben milletimden özellikle şunu ısrarla istiyorum, meydanı biz bu teröristlere, çetelere bırakmamalıyız. Bu ortak kararlılığımızla olur. Bu kararlılığımızı birlikte göstereceğiz. Vatan toprakları boş değil, meydan boş değil, bunu onlar da görecekler, yola bu şekilde devam edeceğiz.”

  Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin bölgede yürütülen operasyonla ilgili sorusu üzerine de, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini, o bölgede 5-6 kişilik bir gruptan bahsedildiğini söyledi.

  “Karadeniz boyunca birçok yerde bu tür yapılanmalar var” dilen Erdoğan, emniyet ve jandarma teşkilatının bölgede yoğun operasyonlar yürüttüğünü, arama faaliyetlerine devam ettiğini, temennisinin beklenen neticeyi bir an evvel verilmesi yönünde olduğunu ifade etti.

  Bir gazetecinin Demokratik Toplum Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un dün yaptığı açıklamaları anımsatması üzerine de Erdoğan, “Hiç beni ilgilendirmiyor. Dün onunla ilgili açıklamaları yaptım” dedi.

  Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş'ın “saldırının hedefinin AK Parti konvoyu olmadığı, konvoy tesadüfen geçtiği için böyle bir şey olduğu” yönünde açıklamalarının olduğunun belirtilmesi üzerine Erdoğan, Vali Bektaş'ın açıklamasıyla neyi amaçladığını bilemediğini ve bir açıklama yapmasına gerek olmadığını söyledi.

  Erdoğan, saldırıyı terör örgütü PKK'nın üstelendiğini, yöntemin de terör örgütünün yöntemi olduğunu kaydetti. Başbakan Erdoğan, açıklamasının ardından aracına binerken kendisine seslenen bazı hasta yakınlarıyla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Erdoğan, hasta yakınlarına, sorunları konusunda yardımcı olacağını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı