Gündem Haberleri

  Başbakan'dan önemli açıklamalar

  Ümit Çetin
  01.07.2012 - 14:52 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kayseri İl Kongresi’ne katıldı. Erdoğan Türk savaş uçağının Suriye hava sahasında düşürüldüğünü iddia eden Wall Street Journal gazetesine sert sözlerle yüklendi.

  Başbakan Erdoğan, Kadir Has Spor Salonu’nda düzenlenen kongrede yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:

  Bize diyorlar ki, Bosna Hersek'te, Mısır'da, Libya'da ne işiniz var.

  Biz de diyoruz ki Kayserili büyük usta Mimar Sinan'ın gittiği her yere gitmek bizim boynumuzun borcudur.

  Halkların arasına kukla diktatörler giremezler.

  Şam ile İstanbul’un arasına girmek isteyenler tarihin tokadını yemeye mahkumdurlar.

  Suriye halkı bizim kardeşimizdir. Kardeşlerimizin kanı akıtılırken kimse bizden sessiz kalmamızı bekleyemez.

  KILIÇDAROĞLU'NA: CİBİLLİYETİNDE BÖYLE BİR ANLAYIŞ VAR

  Kimse kusura bakmasın biz CHP değiliz.

  CHP’ye teknik olarak tüm detayları anlattık. Dışişleri Bakanım neler yapıldığını anlattı.

  Ben “Sizin soracağınız soru var mı, tavsiyeleriniz var mı” dedim. Soru olarak Sayın Kılıçdaroğlu sadece pilotlarımızla ilgili bir soruları oldu, bir de teknik bir soruları oldu.

  Sonra bizim yanımızdan ayrıldı “Bize kamuoyuna söylenenden başka bir şey söylenmedi” dedi.

  Bu zatın cibilliyetinde böyle bir anlayış var. Dürüst ol dürüst.

  Başbakandan önemli açıklamalar GENELKURMAY'DAN WSJ'YE YALANLAMA

  GERÇEĞİ GÖREN CSARETLE ORTAYA ÇIKIYOR

  PKK terör örgütü Zerdüşttür. Elimizde belgeler var. Bu örgütün yanında siyaset yapan parti de artık terörle arasına mesafe koymalıdır.

  Bu parti içinde terörün çirkin yüzünü görenler artık cesaretle çıkıp gerçekleri söylüyor. Bu kritik süreçte sağduyulu insanların çıkıp hakkı söylemelerini istiyoruz.

  Allah’ın izniyle Türkiye’de kardeşlik kazanacak.

  Son bir iki gün içerisinde ABD’de Suriye tarafından uluslararası sularda düşürülen uçağımızla ilgili yayınlar oldu. Bizim iddialarımızın yanlış olduğu yönünde yazılar çıktı.

  Daha önce de yalan haber yazmışlardı. Türkiye’deki malum medya hemen buna sarıldı.

  Orada bir seçim süreci var. Şu anda Obama’ya karşı takınılan bir tavır var. Oradan bir gazeteden çıkan bir habere dayalı olarak yayın yapıyorlar.

  WSJ NAMERT YAYIN YAPIYOR

  Kaynaklar diyorlar. Kim o kaynaklar. Demek ki bu gazete mert değil. Namert bir yayın yapıyor.

  Hava sahası ihlalleri olağan hadiselerdir. Suriye helikopterleri 5 kez bizim hava sahamızı ihlal etti. Biz hava sahamızı ihlal ettiler diye böyle bir yola mı tevessül ettik.

  Bizim uçağımız uluslararası alanda 13 milde vurulmuştur.

  Dışarıdakiyle mücadele etmek kolay asıl olan içeridekiyle mücadele etmek. CHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Ardından gittiğiniz genel başkan bu ülkenin değerleriyle değil İsrail’in değerleriyle yan yana…

  KONGREDEN NOTLAR

  AK Parti Kayseri Kadın ve Gençlik Kolları, Başbakan Tayyip Erdoğan’a İl Kongresi’nin yapıldığı Kadir Has Spor Salonu’nda profesyonel gösterileri aratmayacak bir sürpriz hazırladı.  Erdoğan’ın gelişi için 5 gündür gece gündüz çalışan partili genç ve kadınlar salonda vatandaşa açık üç tribünde de büyük bir gösteri yaptı./images/100/0x0/55eb467df018fbb8f8b6ab9a

  Partililer giydikleri beyaz tişörtlerin önünde Erdoğan’ın portresi arkasında , “Başkanın Adamları” yazan gençler ellerindeki mavi atkılarla gösteri yaptı.  Erdoğan salona girerken arkalarını dönüp  tişörtlerinin başkanın adamları yazan bölümünü gösteren gençler aynı zamanda kafalarının arkasına Başbakan’ın maskesini taktı.

  Başkanın adamları bu gösteriyi yaparken,  diğer tribünde 40 Melik Gazi Gençlik Kolları’ndan genç,  20 metreye 12 metre büyüklüğündeki Erdoğan portresini  açtı.  Portrede,  “Sert sert bakışın dimdik duruşun  bir de o kükreyişin yok mu işte biz ona aşığız başkan . Başkanın adamları“ yazıyordu.

  Üçüncü tribünde ise AK Parti Kayseri Kadın Kolları’nın papatyaları evde hazırladıkları papatya şeklinde hazırlanmış dövizlerle slogan attı.  Papatyalar ellerindeki dövizlerle, “Rahat ol Türkiyem emin ellerdesin. Allah Seni Korusun”  yazısını oluşturdu.

  Başbakandan önemli açıklamalar

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı