GeriGündem Başbakan'dan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye cevap
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  106
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye cevap

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye cevap
refid:15173180 ilişkili resim dosyası

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün grup toplantısının ardından bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada Başbakan'ın siyasi partilerle görüşebileceğine dair sözlerini değerlendirerek, "Sayın Başbakan kendisini Cumhurbaşkanlığı koltuğunda mı sanıyor bilmiyorum ama biz Sayın Başbakan’ı ziyaret etmesi için bekliyoruz" dedi. Yine bugün MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Başbakan'la bir araya gelmeyi düşünmüyorum, liderleri Cumhurbaşkanı toplasın" dedi. Başbakan Erdoğan'dan çok geçmeden hem Kılıçdaroğlu'na hem de Bahçeli'ye cevap verdi.

  

BAŞBAKAN'IN GRUP TOPLANTISINDAKİ KONUŞMASI / WEB TV

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, terörle  mücadele konusunda görüşme yapılabileceğine ilişkin açıklamalarına verdiği yanıtı  değerlendirirken, “Ben şu anda Cumhurbaşkanlığı makamında olduğumu söylemedim  ama ben Başbakanım ve şu anda yürütmenin başıyım. Yürütmenin başı olarak da şu  anda bu konuda atılması gereken adımları atmak durumundayım” dedi.    

aşbakan Erdoğan, TBMM'den ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun Başbakanla görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamaların  hatırlatılması üzerine şu değerlendirmeyi yaptı:
“Şimdi tabi herkes kendine göre değerlendirmesini yapar. O ayrı mesele.  Ben önce düşündüğümü uygulama safhasına belgelerle koyarım. Ben şu anda  Cumhurbaşkanlığı makamında olduğumu söylemedim ama ben Başbakanım ve şu anda  yürütmenin başıyım. Yürütmenin başı olarak da şu anda bu konuda atılması gereken  adımları atmak durumundayım. Ve bugüne kadar attığım gibi yine atarım. Alacağım  cevaplara göre de değerlendirmemi yaparım.”

Başbakan Erdoğan, bu randevu taleplerinin ne zaman yapılacağı ilişkin  soruya da “Herhalde önümüzdeki hafta yapılabilir” dedi.

Başbakan Erdoğan, “görüşmelerin Parlamento içi partilerle mi  yapılacağı?” sorusu üzerine de “Fark etmez. Hepsine birden göndeririz” diye  konuştu.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle