Gündem Haberleri

  Başbakan'dan CHP'ye sert eleştiri

  Hürriyet Haber
  29.01.2011 - 14:41 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Burdur'da toplu açılış ve TOKİ anahtar teslim töreninde CHP'yi eleştirdi. Erdoğan "CHP Lideri sabah söylediğini öğlen yalanlıyordu, çark ediyordu. Şimdi çarkçı, çarkçıbaşı oldu. Sadece genel başkan değil genel başkan yardımcıları, milletvekilleri hep beraber çark etmeye başladı, ben bunları milletime havale ediyorum, sadece 'insaf' diyorum" dedi.

  İşte konuşması sırasında CHP'nin sivil direniş çağrısı hakkında Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun bir açıklama yapması gerektiğini belirten Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

  "Sokak sokak, mahalle mahalle direnmeye çağırıyorlar. Ne zamandan beri eşkıyalık CHP'nin politikası haline geldi? AK Parti'yi hazmedemiyorsanız, sandıkta karşımıza çıkarsınız. Bunca zamandan sonra onlara hukuk dersi mi vereceğiz? CHP'nin sorumsuz davranışları başlı başına bir demokrasi sorununa dönüşmektedir. Tarih siyasetine asla aynı dille cevap vermemeye gayret edeceğim.

  "Biz tarih siyasetinin acı örneklerini geçmişte çok yaşadık. 1980 öncesinde sokağa dökülüp kardeşine, komşusuna kurşun atanlar, böyle zihniyetlerin tahrikine gelmiş kişilerdir. Sivas, Gazi Mahallesi olayları işte bu gözünü kan bürümüş kişilerin ürünüdür. Bunlar aynı sorumsuzlukları 1960 yılında merhum Adnan Menderes’e karşı gösterdiler.

  4.5 AY BONRA SANDIKTA ÖNÜMÜZE GELİN


  Demokratik yollarla, milletin teveccühüyle sandıkta işbaşına gelemeyeceklerini anlayanlar, böyle tahrikle iktidara gelebilmek için toplumun bir kesimini galeyana getirdiler. Bunlar sürekli başka güçlerden, hukuksuzluktan medet umarlar.

  "Gücünüz yetiyorsa 4,5 ay sonra sandık önünüze gelecek."

  "Yargı hükümetin kontrolüne geçmiyor, tam tersine yargı milletin yargısı haline geliyor. Yargı CHP'nin tahakkümünden kurtuluyor. CHP'nin elinden kurtuluyor, vicdanıyla karar veren yargıçların eline geçiyor.

  Ortalığı kuru gürültüye vermek konusunda kimse bunların eline su dökemez. CHP Lideri sabah söylediğini öğlen yalanlıyordu, çark ediyordu. Şimdi çarkçı, çarkçıbaşı oldu. Sadece genel başkan değil genel başkan yardımcıları, milletvekilleri hep beraber çark etmeye başladı, ben bunları milletime havale ediyorum, sadece 'insaf' diyorum.

  2023'DE İLK ON ÜLKE ARASINDA TÜRKİYE

  Biz hizmet üretmeye devam edeceğiz. Tahriklere, yalanlara, iftiralara boyun eğmeden kardeşliğimizi yüceltmeye devam edeceğiz."

  Başbakan, kendisini dinlemeye gelen kalabalığın 'kıskananlar çatlasın' sloganı üzerine ise şunları söyledi:"Onlar da bizimle beraber olsun, çatlamasınlar! Onlar da hakikati görüp bizimle beraber bu yola devam edecekler, buna inanıyorum."

  Bunlara 3 tane teke verseniz inanın güdemezler. Ama kuru gürültü yapma konusunda kimse bunların eline su dökemez.  

  Türkiye istikrarla güvenle kalkınıyor. Dünya artık Türkiye’ye hayran hayran bakıyor ve bu işi nasıl başardınız diyor. Şimdi hedef 2023’de dünyanın ilk 10 ülkesi arasında Türkiye.

   

  Haziran seçimlerinde hep beraber omuz omuza çalışacağız ve halkımızla üçüncü genel seçimde 2023’ü kuşatacak seçimi kazancağız.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı