Gündem Haberleri

  Başbakan'dan adaşına hediyeler

  A.A
  27.07.2007 - 14:04 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Siverek ilçesinde seçim gecesi dünyaya gelen dördüncü çocuğuna “Tayyip Erdoğan” adını veren babaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği hediyeleri teslim etti.

  Baba Eshat Güzel'i makamında kabul eden Fakıbaba, konuğuyla bir süre sohbet etti. 22 Temmuzda dünyaya gelen ve “Tayyip Erdoğan” adını verdiği oğlunun kimliğini ve gazetelerde çıkan haber kupürlerini Fakıbaba'ya gösteren Güzel, hükümetin icraatlarını çok beğendiğini, bu hükümet sayesinde sağlık hizmetlerinden yararlanabildiklerini anlattı.

  Bu nedenle kendi kendine söz vererek, erkek çocuğunun dünyaya gelmesi halinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini vermeyi kararlaştırdığını aktaran Güzel, “Seçim gecesi 3 kız çocuğumdan sonra dördüncü çocuğum erkek olarak dünyaya geldi. Ben de verdiğim sözü yerine getirdim. Çocuğuma Tayyip Erdoğan ismini verdim” dedi.

  Siverek otogarında aylık 500 YTL'ye çalıştığını belirten Güzel, çocuğunun haberinin ulusal gazetelerde çıkmasının ardından Başbakan Erdoğan'ın kendisini aradığını söyledi.

  Başbakan'ın kendisini aramasına şaşırmadığını ifade eden Güzel, “Başbakan yeni dünyaya gelen çocuğum için beni tebrik etti. Özellikle eşime selamlarını iletti. Bana nasıl geçindiğimi sordu. Ben de ondan iş talebinde bulundum” diye konuştu.

  “İŞ İSTEDİ”

  Ailesini zor şartlarda geçindirdiğini dile getiren Güzel, bu nedenle Fakıbaba'dan Şanlıurfa Belediyesi bünyesinde iş istediğini söyledi.
  Güzel, Başbakan Erdoğan ve Belediye Başkan Fakıbaba'ya ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

  Belediye Başkanı Fakıbaba ise Eshat Güzel'i Başbakan'ın gönderdiği hediyeleri kendisine teslim etmek amacıyla makamında kabul ettiğini belirtti. Fakıbaba, iş talebinde bulunan Eshat Güzel'e, konumuna uygun bir iş olması durumunda yardımcı olmaya çalışacağını söyledi.

  Eshat Güzel'in (31) eşi Şaibe Güzel, genel seçimlerin yapıldığı 22 Temmuz gecesi doğum yapmıştı. Baba Güzel, 3 kız çocuğundan sonra seçim gecesi dünyaya gelen erkek çocuğuna “Tayyip Erdoğan” adını vermişti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı