Gündem Haberleri

  Başbakan'a 'hastanede oruç duyurusu' sorusu

  A.A
  21.08.2009 - 17:28 | Son Güncelleme:

  CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Başkent'te bir hastanenin baştabip yardımcısının, “hastanede oruç tutacakların isimlerinin, personel servisine bildirilmesini” istediğini ileri sürdü.

  Ateş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, “Sağlık Bakanlığına bağlı kaç hastane, sağlık ocağı ve birimde benzeri uygulama yapılmıştır?” diye sordu.

  Ateş, Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, dün baştabip yardımcısı tarafından tüm birimlere “hastanemizde oruç tutacak personelin isimleri, saat 13:00'e kadar personel servisine bildirmeleri gerekmektedir” şeklinde bir duyuru yazısı gönderildiğini belirtti.

  “Bakanlığınıza bağlı kaç hastane, sağlık ocağı ve birimde benzeri uygulama yapılmıştır?” diye soran Ateş, önergesinde şu sorulara yer verdi:
  “Bu uygulama kaç yıldır devam etmektedir? Bu yolla oruç tutmayan personelin saptandığı, atama, terfi, görevlendirme, meslekte yükselme gibi konularda bu listelerin etkili olduğu iddiası doğru mudur?
  Hastane yönetimi ne gerekçeyle böyle bir yönteme başvurmuştur? Tahmini bir rakam saptanması yerine isim isim liste yapılması fişlenme işlemi değil midir?
  Bu uygulamayı yapan görevliler hakkında bir işlem yapılmış mıdır?”

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı