Gündem Haberleri

  Başbakan'a hakaret davası zaman aşımına uğradı

  A.A
  05.05.2010 - 11:13 | Son Güncelleme:

  Eskişehir'de televizyon izlerken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a küfür ettiği iddiasıyla eski bir pilot subay hakkında açılan hakaret davası zaman aşımına uğradı.

  Eskişehir 3. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya 1'nci Hava Kuvveti Komutanlığında 5 yıl önce pilot olarak görev yapan yüzbaşı H.A. (40) katılmadı. Sanık H.A'nın avukatı Erol Halka da kent dışında olduğu için mazeret dilekçesi gönderdi.

  Askerlikten ayrılan ve şu anda bir özel hava yolu şirketinde pilotluk yapan sanık H.A'ya tebligat yapılamadığını bildiren hakim duruşmaya gelen 3 tanığı da dinlemedi.

  Hakim, Ocak 2005'te gıyabında Başbakan Erdoğan'a küfür etmek suretiyle edilen hakaretin “Memura gıyabında hakaret” suçu olduğunu söyledi. Hakim, suç tarihinin üzerinden 5 yıl geçmesi nedeniyle davanın zaman aşımına uğradığını ve düştüğünü bildirdi.

  OLAY

  Eskişehir'de 5 yıl önce 1'nci Hava Kuvveti Komutanlığında görevliyken televizyondan seyrettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a küfür ettiği iddia edilen pilot yüzbaşı H.A'nın bu görüntüleri bir internet paylaşım sitesinde yayımlanmıştı.

  Bu olayın öğrenilmesi üzerine Askeri Savcılık H.A. hakkında soruşturma başlatmıştı. Askeri Savcılıkça yapılan tahkikat sonucunda görevsizlik kararı verilerek dosya Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiş ve dava açılmasına karar verilmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı