GeriGündem Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: Özerklik konuşulmadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  257
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: Özerklik konuşulmadı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: Özerklik konuşulmadı
refid:27751578 ilişkili resim dosyası

AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP'li Sırrı Süreyya Önder'e yanıt verdi.

Çözüm sürecinde "taslak plan" tartışmaları devam ediyor. İmralı'ya giderek, Abdullah Öcalan ile görüşen HDP heyeti, ardından da Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile biraraya gelmişti. HDP'nin İmralı'ya giden heyetinde yer alan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, genel af konusuna değinmiş, "taslakta özerklik de var" demişti. HDP heyetiyle görüşen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ise, bu konuların hiçbirinin görüşmede gündeme gelmediğini açıkladı.

"HDP HEYETİYLE GENEL DEĞERLENDİRME YAPTIK, TASLAK GÖRÜŞMEDİK"

Akdoğan bu sabah Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "HDP'lilerle görüşmede Sürecin genel değerlendirmesi yapılmış; özerklik, genel af, İmralı'nın Taslağı gibi konular kesinlikle konuşulmamıştır" ifadesini kullandı.
Akdoğan şu mesajları verdi; "Süreçte farklı görüşler, teklifler, düşünceler olsa da önemli olan Sürecin üzerinde yürüyeceği temel zemin ve anlaşılan çerçevedir.AK Parti iktidarı toplumun kabulünü, rızasını, güvenini ve desteğini rehber edinen anlayışla süreci sonuca ulaştıracaktır."

ÖNDER DE "ÖZERKLİK BAŞLIĞI YOK" DEDİ

İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder de, TBMM'de dün gündüz saatlerinde yaptığı açıklamada "taslakta özerklik de var" sözlerini, akşam saatlerinde düzeltti. Önder NTV'ye yaptığı açıklamada, "Taslakta özerklik diye bir başlık yok. Yerel idarelerin demokratikleştirilmesi, kaynakların çoğaltılması gibi bir dizi içerik var" ifadesini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: Özerklik konuşulmadı SIRRI SÜREYYA ÖNDER: ÖZERKLİK DE VAR

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: Özerklik konuşulmadı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle