Gündem Haberleri

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan hastane temel atma töreninde açıklama

  Hürriyet Haber
  18.09.2013 - 11:45 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da yapılacak Bilkent Şehir Hastanesi temel atma töreninde konuştu.

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  Sağlıkta geçtiğimiz 11 yılda Türkiye’nin çehresini değiştiren, büyük dönüyüm gerçekleştiren iktidar olarak yeni bir adım atıyoruz. Sağlık hizmeti kavramına yeni bir anlam katıyoruz. Şehir gibi hastane tahsis ediyoruz. Bu ilktir Türkiye’de. Attığımız temelin bir anca önce yükselmesini milletimize hizmet verir hale gelmesini yürekten diliyorum.

  Bilkent Şehir Hastanesi’inin ismini ileride tarihte sağlık hizmeti vermiş önemli isimlerden birinin ismiyle değiştirelim istiyoruz. Bunun için çalışmalar yapılıyor.

  Bu dev tesis genel hastanenin yanı sıra pek çok bağımsız bölümü de bünyesinde barındırıyor. Bin vatandaşımız bu kampüse girdiğinde bütün işlemlerini şu kampüs içinde halledecek, şifa bulmuş halde evine dönebilecek. Hastayı daha da hasta hale getiren yoran bezdiren.

  Bir sağlık hizmeti anlayışını 11 yıllık dönüyüm sürecinde ortadan kaldırmıştır. Bu şehir hastanesiyle hizmet sunumunu çok daha kolaylaştırıyoruz.
  Etlik’te de ikinci bir şehir hastanesinin temelini atacağız. Başkent’i sağlığın da başkenti haline yükseltiyoruz.

  “DEVLET İNSANA SAHİP ÇIKACAK”

  Türkiye sosyal devlet olma yolunda en iyi en kalite sağlık hizmeti vermesi konusunda dünyada daha üst sevile yükselmiş olacak. Büyük olmak büyük ülke devlet olmak sadece rakamlarla verilerle ölçülemez.

  Dünyanın en büyük ekonomiye sahip olun bunu inşanıza hizmete çevirip sunamıyorsanız o büyüklük kağıt üzerinde kalır. Büyük bir ülke olabilmek için devletinizin sosyal yöne güçlü olacak, devlet insana sahip çıkacak teme ihtiyaçlarını temin edecek.

  Vatandaşımıza bir sağlıklı nefes aldırmak için bizim ecdadımız devleti feda etmeyi göze almış bir devlet.

  PAKET AY SONUNDA

  Bakın demokratikleşme paketi üzerinde çalışıyoruz. Ay sonuna kadar geniş bir basın toplantısıyla bu paketi açıklayacağız.

  Burada halkımızın beklentilerini giderecek başlıkların olduğunu göreceksiniz. Her şey insan için dedik ve insanı devletin önüne çıkan bir anlayışı benimsediğimizi AK Parti olarak ifade ettik.

  Bunlar hep bunun adımlarındır. Bu dev tesisler bunun eseridir.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı