GeriGündem Başbakan: Onun da şantaj kasetleri var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  334
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan: Onun da şantaj kasetleri var

Başbakan: Onun da şantaj kasetleri var
refid:26073880 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 30 bin kişiye hitap etti. Başbakan Erdoğan, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'i kastederek, "Bu seçimde buradan büyükşehir belediye başkan adayı olmayınca, olamayınca biliyorsunuz istifa edip ayrıldı. Niye biliyor musunuz? Onun da şantaj kasetleri var. Onu da açıklayacaklar diye korkarak gitti, biliyorum" dedi.

Başbakan: Onun da şantaj kasetleri var İdris Naim Şahin'den CHP'li adaya destek

Mitingi çevresindeki binalarda vatandaşlar evlerinin balkonlarından başbakanı izledi. Miting alanındaki partilileri selamlayan Başbakan Erdoğan, CHP’nin hiçbir zaman yapmanın tarafında olmadığını belirterek, "CHP hiçbir zaman inşa etmenin, imar etmenin tarafında olmamıştır. CHP yapmaz, bir şey yapılmasını da istemez. CHP üretmez, bir şey üretilmesini de istemez. CHP asla millete hizmet etmez, hizmet edilmesini de istemiz. İşte şu anda da CHP yanında MHP, onlarla birlikte BDP, Pensilvanya’nın ceketinin cebine girdiler. Oradan Türkiye’yi karıştırmanın çabası içindeler. 12 yıldır Türkiye istikrarla huzurla büyüyor. Emin adımlarla geleceğe ilerliyor. İşte şimdi bu şer ittifakı tıpkı 1960’da olduğu gibi yalanla, iftira ile Türkiye’yi durdurmaya çalışıyor" dedi.

Başbakan: Onun da şantaj kasetleri var "Kuş uçurtmayacağız, kuş"


'ONUN DA ŞANTAJ KASETLERİ VAR'/ HÜRRİYET TVPENSİLVANYA SENİN BEDDUALARIN BİZE GELMEZ

Başbakan Erdoğan, internette kendisine yaşlı bir amcanın videosunu izlettiklerini söyleyerek, "Çok güzel dualar ediyor. Gözleri görmüyor, Allah ondan razı olsun. Kızlarım dedi ki ’baba böyle bir şey var.’ Saatte gece 12.20 geçiyor. Ben dedim ki arayacağım. Dediler ki ’baba bu saatte aranır mı? Yaşlı amca şimdi, yatmıştır’ dediler. Dedim yok ben arayacağım. Madem ki o bana böyle dualar ediyor. Ben onu bu saatte aradığımda o kalkar dedim. Ve 12.20 geçe aradım. Her şeyi görmüş 90 yaşında. Gönülden görmüş. Bir erkek 4 kızı var. ’Nireden nireye’ diyor. Ben diyorum ya bakın o da aynısını söylüyor. Ordulu Fatsa, Kabakdağı Köyü’nden Mahmut Erarslan amca, aradım, hal hatırını sordum. Tabi bana hayır dualarını yaptı. Ondan sonra yengemle de biraz konuştum. Ondan da hayır dualarını aldım. Rabbim kendilerinden razı olsun. Şifalarını versin inşallah. Uzun ömürler nasip etsin. İşte birileri bize Pensilvanya’dan beddua ediyor ama Mahmut Amca gibi milyonlar da bize dua ediyor. Ben Mahmut amcayı bugüne kadar görmedim. O da beni görmedi. Ama gönüler konuşuyor gönüler. Myammar’dan dualar var. Libya’dan, Mısır’dan dualar var. Sudan, Suriye’den Mekke’den, Medine’den, Afganistan’dan dualar var. Ey Pensilvanya senin bedduaların bize gelmez" diye konuştu.

Başbakan: Onun da şantaj kasetleri var "Alma Gazze ahını, çıkar alüfte alüfte..."

Meselesinin, millet, bayrak, vatan meselesi olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, "Biz sizlere efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Bizim farkımız bu. 30 Mart’ta çok önemli bir tercihte bulunacaksınız. 30 Martta ya vesayet ya siyaset. Bir tercih yapacaksınız. 30 Martta çetelerle, demokrasi arasında bir tercih yapacaksınız. Ya eski ya yeni Türkiye diyeceksiniz. Unutmayın 30 Martta ya vesayet, ya kaset, ya montaj, şer ittifakı kazanacak ya da siyaset, millet yeni Türkiye kazanacak" dedi.

ONLARIN BİRİNCİ OLMAK GİBİ DERDİ YOK

Siyasetin dünyada millete hizmet için yapıldığını dile getiren Başkana Erdoğan, "Bu yola çıkan birinci olmak için çıkar değil mi? Hiçbir yerde hiçbir zaman sadece birinciyi engellemek için, paçasından tutup aşağıya çekmek için yarış yapılmaz. Bu CHP’nin birinci olmak gibi bir derdi hedefi, umudu yok. Aynı şey MHP için de geçerli. Onun da böyle bir derdi yok. BDP içinde geçerli onun da böyle bir derdi yok. Bu Kılıçdaroğlu Bursa’da televizyona çıktı. Ne diyor biliyor musun bu Kılıçdaroğlu? Diyor ki ‘Eğer yüzde 40’ın altında oy alırsam geçen seçim ben ve arkadaşlarım bırakacağız.’ Kaç aldı biliyor musunuz. Yüzde 26. Hala bırakamadı, niye? Koltuk tatlı. Çünkü bu yalan söyler doğru konuşmaz" diyerek şöyle devam etti:

ONUN DA ŞANTAJ KASETLERİ VAR

"Aynı şekilde bu seçime giriyoruz. Bak ben burada söz veriyorum, var mısınız diyorum. Gelin bu seçimde Ak Parti birinci parti olmazsa ben genel başkanlığı bırakacağım. Partim birinci olmazsa ben bırakayım, arkamdan başka arkadaşlar gelsin. Birinci olmazsan bırakmaya var mısın? Yaptığım bütün mitinglerde bu çağrıyı yapıyorum. Hala cevap veremedi, veremez. Çünkü o nal topluyor nal. Varsın bunlar devam etsinler. Biz işimize bakacağız. Ordu’da bizim aramızda tutunamayan bazıları da sahaya çıkmış. Maalesef. Ak Parti’nin oylarını nasıl azaltırız diye sağda solda dolaşıyorlarmış. Hele hele bunların içerisinde bir tanesi var ki benim yaklaşık 45 yıllık beraber olduğum, tanıdığım, bildiğim ve onu da belediye başkan olduğum zaman genel sekreter yardımcısı yaptığım, daha sonra partide kurucu yaptım. Partimin genel başkan yardımcılıklarından bir tanesini ona verdiğim ve daha sonra bakan yaptığım birisi. Ama bu seçimde buradan büyükşehir belediye başkan adayı olmayınca, olamayınca biliyorsunuz istifa edip ayrıldı. Niye biliyor musunuz? Onun da şantaj kasetleri var. Onu da açıklayacaklar diye korkarak gitti, biliyorum. Şimdi bakıyorum ki şu anda unutmayın kardeşlerim ahlakı olmayan siyasetin millete, ülkeye faydası olmaz. İlkesi olmayan, hedefi, planı, projesi olmayan siyasetin Ordu’ya faydası olmaz. Kazanmak için değil kaybettirmek için siyaset yapılmaz. Bu ahlaksız, ilkesiz siyasettir."

Pensilvanya’nın MHP ve CHP’ye önünde diz çöktürdüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan, "Pensilvanya kasetlerle CHP ve MHP’yi tehdit etti. Pensilvanya CHP ve MHP’nin eline kasetleri verdi. Montajları tutuşturdu. Onları sahaya sürdü. Şimdi CHP genel müdürü çıkmış ’Türkçe olimpiyatlarına giderim’ demiş. Bence de çok hayırlı olur. Yanına bütün milletvekillerini alsın öyle gitsin. Yanına Tunceli milletvekillerini, Silivri’den çıkan milletvekillerini alsın öyle gelsin. Hatta orada birde slogan atsın ’Pensilvanya’nın askerleriyiz’ desin. ’Hocamın izindeyiz’ desin" diye konuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle