Gündem Haberleri

  Başbakan’ın ziyareti ile arasında bağ yok

  Hürriyet Haber
  17.01.2006 - 01:10 | Son Güncelleme:

  ÇEVRE ve Orman Bakanlığı, İztuzu Kumsalı’ndaki tesislerin kiralanması ile Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bölgeye yaptığı ziyaret arasında kurulmak istenen bağın gelişmelerle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını açıkladı.

  Çevre ve Orman Bakanlığı dün bazı basın yayın organlarında yer alan haberler üzerine açıklama yaptı.

  Açıklamada, söz konusu tesisler ile ilgili ’olur’un 21 Aralık 2005 tarihinde imzalandığı, Başbakan’ın ise bölgeye 30 Aralık 2005 tarihinde geldiği ifade edildi. Ayrıca, Dalyan Belediyesi sınırları içindeki bir alanın, aynı belediyenin tüzel kişiliğine kiraya verilmesinin yerel yönetimlerin ve yerel demokrasinin gelişimi bağlamında takdir edilecek bir uygulama olduğu vurgulandı.

  Söz konusu kumsal ile ilgili alınacak koruma tedbirlerinin Dalyan Belediyesi’nin görev ve yetkileri içinde olduğu belirtilen açıklamada, "Alanın ilgili belediye tarafından işletilmesinin bakanlığımızın ana görevi olan koruma ilkesine de uygun düşeceği düşünülmektedir" denildi.

  Açıklamada, İztuzu Kumsalı’nda, kanun hükmünde kararnamenin verdiği görev ve yetkilerden hareketle günübirlik ziyaretçilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve alanın bakım-onarımı için oluşturulan kıyı hizmet ünitelerinin işletmesinin özel bir şahsa verilmiş gibi yansıtıldığı kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı