GeriGündem Başbakan’ın terbiye anlayışı farklı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan’ın terbiye anlayışı farklı

Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, 1 Nisan’da yürürlüğe yeni TCK’da basın özgürlüğünü kısıtlayan hükümler konusunu görüşmek için Başbakan Tayyip Erdoğan’dan talep ettikleri randevuya olumlu bir yanıt gelmediğini açıkladı.

Ataköy’deki Crowne Plaza Otel’de basın toplantısı düzenleyen Ekşi, bir demokratik ülkede başbakanın böyle bir randevu talebine yanıt vermemesinin örneği bulunmadığını belirtip, şöyle konuştu:

PAYLAŞMAYIZ

‘Sayın Başbakan’dan 15 Mart’ta mektup yoluyla randevu talep ettik. Aradan 13 gün geçti. Başbakan’ın medya dünyasından gelmiş bu talebe düne
(önceki gün) kadar yanıt vermemiş olması nedeniyle bu sabah bu talebimizin tarafımızdan iptal edildiğini kendilerine bildirdik. Sayın Başbakan’ın bu hareketini teessür ve teessüf ile karşılıyoruz. Ayrıca, Sayın Başbakan’dan kaynaklanan bu hareket tarzının ve bu terbiye anlayışının tarafımızdan paylaşılmadığını da belirtmek isterim. Eğer bir gün bize dönük bir talep gelirse biz, kendi terbiye anlayışımıza uygun bir şekilde yanıt vereceğimizi de belirtmek isterim.’

TEZCAN SÖZ VERDİ

Habertürk TV, bu toplantıdan sonra randevu krizi konusunda Başbakanlık Basın Danışmanı Ahmet Tezcan ile Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi’yi canlı yayında buluşturdu. Programa telefonla katılan Tezcan, randevunun Başbakan Erdoğan’ın programının doluluğu nedeniyle gerçekleşmediğini belirterek, ‘Randevu talebi geçerlidir. Fas dönüşü Başbakan’la buluşturacağız’ dedi.

Basın potansiyel suçlu görülüyor

BASIN Konseyi’nin toplantısında, TCK ile ilgili bir rapor da değerlendirildi. Turgut Kazan’ın hazırladığı raporda, ‘Yeni TCK, iletişim (ifade) özgürlüğünü sınırsız yasakladığı gibi, basına potansiyel suçlu gözüyle bakıyor’ denildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle