Gündem Haberleri

  Başbakan haklı

  Hürriyet Haber
  26.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Türkiye ziyaretine ilişkin tepkisini doğal karşıladığını söyledi.

  Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’a giderken gazetecilerle sohbetinde şöyle konuştu: “Olması gereken bir tepkiydi. Sarkozy’nin Türkiye’nin AB’ye giriş sürecine sıcak bakmadığını, engeller çıkardığını biliyoruz. Yasal değişiklikler de yapıldı Fransa’da biliyorsunuz. Sarkozy’nin Türkiye’ye daha sıcak bakmasını isterim. Türkiye’ye gelirken de G-20’nin bir üyesi olarak geliyor ama biz daha farklı bir kimlikle Türkiye’ye gelmesini, görüşmeler yapmasını, tarafları dinlemesini isterdik. Yani Sayın Başbakan’ın tepkisi haklı.”

  Bir gazetecinin, Dersim ile ilgili açıklamalarını hatırlatarak, Başbakan’ın buna yönelik cevabını değerlendirmesini istemesi üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Başbakan ağzından çıkana her zaman dikkat etmek zorundadır. ‘Ergenekon’u öğrenmek istiyorsanız Dersim’e bakın’ demiyor muydu? ‘Dersim ile ilgili belgeleri açıklayacağım’ demiyor muydu? Hatta bunu tehdit eder gibi söyledi. Biz de gayet sakin bir şekilde ‘Sen Başbakan’sın, devleti sen yönetiyorsun, devletin arşivleri var, arşivleri açıkla’ dedik. Yani şantaj yapmak Başbakan’a yakışır mı?”

  Ampulü söndür

  KILIÇDAROĞLU, Afyonkarahisar’da halka seslendi. Salondaki partililerin açtığı ve üzerinde Başbakan Erdoğan’ın karikatürünün bulunduğu ‘Lüzumsuzsa söndür’ yazılı afişi işaret eden Kılıçdaroğlu, “Lüzumsuzsa söndür diyor arkadaşımız. 12 Haziran’da ampulü söndürün. Güneşi doğurmaya var mıyız?” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı