Gündem Haberleri

  Başbakan evinin önünde partililere seslendi

  M. Akif ERDEM-Hakime TORUN/İSTANBUL (DHA)
  07.06.2013 - 04:30 | Son Güncelleme:

  Resmi ziyaret için Tunus’ta bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanı’nda yaptığı konuşmasının ardından AK Parti otobüsü ile Üsküdar Kısıklı’daki evine gitti. Erdoğan bu kezde evinin önünde bekleyen AK Partililere bir konuşma yaptı.

  Evinin önünde toplanan partililere hitaben kısa bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, "Sevgili komşularım. Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Sabahın bu saatine kadar bizleri burada beklediniz. Havalimanından buraya kadar gerçekten yol boyu hareket etme imkanını zor buldum. Biz sizlerle iftaar ediyoruz. Havalimanında da ifade ettim. Sizlerde de şu anda ifade ediyorsunuz, bugüne kadar hep dik durduk ama dikleşmedik. Bütün olanlar, bütün bitenler hepsi bir kenara. Ama şunu bilmenizi istiyorum; biz sizlerle yola çıkarken ne vaat ettiysek onu yaptık. Bundan sonra da onları yapmaya devam edeceğiz. Şunu da söylüyorum. Biz hiç bir adımın istişaresini yapmadan atmadık. Ama birilerinden izin almak suretiyle de bu ülkede hizmet etmek gibi bir derdimiz yok. Çünkü kendilerinden izin alınmasını bekleyenler bu ülkede taş üstüne taş konulmasını istemeyenlerdir" şeklinde konuştu.

  BAŞBAKAN'I EVİNİN ÖNÜNDE KARŞILADILAR / Foto Galeri

  "YEŞİLİ SEVMEKSE O BİZİM DERDİMİZDİR"

  Çevrecilere de seslenen Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:
  "Şunu açık söylemek istiyorum, yeşili sevmekse, o bizim derdimizdir. Yeşili bu ülkede on yıllar boyu bizim gibi seven çıkmamıştır. Çevre dostu olmaksa, çevre dostu olanlara diyorum ki siz bizden daha iyi dost bulamazsınız. Bizim yanımızda durun. Çünkü şu anda sizin yanınızdaymış gibi görünenlerin çevrecilikle uzaktan yakından ilgisi yok. Onlar kaldırım taşlarını sökmek suretiyle vatandaşın araçlarını yakıp yıkmak suretiyle... Böyle mi çevrecilik yapıyorlar. Hiç endişeniz olmasın. Kardeşlerim mehter takımını çok severiz ama, mehter takımı gibi iki ileri bir geri gitmeyiz. Çünkü bizim yürüyüşümüzde istikrar vardır. Bizim yürüyüşümüzde güven vardır."

  "MÜCADELENİN KARŞISINDA FAİZ LOBİSİ VAR"

  Türkiye’nin gelişmeye devam edeceğini kaydeden Başbakan, "Şunu da söylüyorum bu mücadelenin karşısında iyi bilin ki faiz lobisi vardır. Şunu iyi bilmenizi istiyorum ki eğer bugün Amerika’daki gazetelere ilan vermek gayreti içerisine girenler bu lobinin ta kendileridir. Türkiye’de işlerini bitirdiler şimdi orası öyle mi? Bütün bunlar acaba niçin bizim Amerika seyehatimiz sonrasına denk geldi. Hazmedemediler, hazmedemediler. Türkiye’nin, dünyadaki şu gelişen gücünü kimse küçültemeyecek. Türkiye büyüyor. Evelallah büyümeye devam edecek. Rahat olun huzurlu olun. Emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Cuma sabahındayız. Cumanız mübarek olsun. Birliğiniz, beraberliğiniz daim olsun" diyerek konuşmasına son verdi.

  Başbakan Erdoğan’a destek verenler havaalanında olduğu gibi yine "Dik dur eğilme bu millet seninle. Türkiye seninle gurur duyuyor. Recep Tayyip Erdoğan. Kemal papucu yarım çık dışarıya oynayalım" şeklinde slogan atmaya devam etti.

  Öte yandan Erdoğan konuşmasının ardından otobüsten indi evine partililerin arasından geçerek girmeyi tercih etti.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı