Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan'ın İngiltere temasları sürüyor

  (a.a.)
  23.10.2007 - 19:40 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İngiltere'ye yaptığı resmi ziyaretin 2. gününde, İngiltere Parlamentosu'nda Avam ve Lordlar Kamarası üyeleriyle biraraya gelerek Türkiye ile ilgili sorularını yanıtladı.

  İngiltere Parlamentosu'na gelişinde Türkiye Dostluk Grubu Başkanı İşçi Partisi Milletvekili Bob Laxton tarafından karşılanan Recep Tayip Erdoğan ve beraberindeki heyet, önce çoğunluğunu Türkiye ve KKTC Dostluk Grubu üyesi milletvekilleri ve Lordlar'ın oluşturduğu kalabalık bir grupla 45 dakika süren bir görüşme yaptı.

  Basına kapalı olarak yapılan görüşmede Erdoğan, İngiltere Başbakanı Gordon Brown ile yaptığı görüşme hakkında bilgiler verirken, diğer pek çok konunun da içinde bulunduğu konularda parlamenterlerin yönelttiği soruları yanıtladı.

  Erdoğan, bu görüşmenin ardından, Avam Kamarası Başkanı Michael Martin ve Lordlar Kamarası Başkanı Barones Hayman ile de makamlarında ayrı ayrı birer görüşme yaptı.

  Erdoğan'ın bu görüşmelerinde, Devlet Bakanı Mehmet Aydın da hazır bulundu. Erdoğan, parlamentodaki temaslarını tamamladıktan sonra, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile görüşmek üzere ikametine ayrılan otele döndü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı