Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan'dan yolsuzluk uyarısı

  ANKA
  19.10.2008 - 16:58 | Son Güncelleme:

  Son günlerde AKP içinde sıkıntı yaratan ve adı yolsuzluk iddialarına karışan milletvekillerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan tehdit gibi mesaj geldi.

  Erdoğan, “Bu işe bulaşmış arkadaşlar varsa, biz asla bu konuda taviz vermedik, vermeyiz. Ve bir kısmını da partimizden ihraç ettik" dedi.

  Başbakan Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş Merkez İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AKP içinde sıkıntı olan ve adı yolsuzluk iddialarına karışan milletvekillerine ve bu iddiaları gündeme getiren muhalefet partisi CHP’ye yanıt verdi.

  Erdoğan CHP’nin yolsuzluk iddialarıya ilgili şöyle dedi:

  "Bu yakıştırmayı bize yapmaya çalışanlar acaba kendi partilerinde bu tür uygulamaları yapabildiler mi? Hayır. Aksine avukatlıklarına soyundular. Türkiye'de çetelerin avukatlığına kim soyunuyor, buna bakın. Bugüne kadar mafya ile mücadele eden AK Parti iktidarı olmuştur, çetelerle mücadele eden AK Parti iktidarı olmuştur ve bu mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Biz yürütmeyiz, yasamanın içerisindeyiz. Yapmamız gereken ne ise biz onu yaparız. Ne yaparız? Yargıya teslim ederiz, bundan sonrası yargıya aittir"

  "3Y İLE MÜCADELE DEDİK"

  Başbakan Erdoğan konuşmasında ekonomide izledikleri politikaya da değinirken, iktidara geldiklerinde 100 liranın yüzde 78.3’ünün kamu net borç stoku olduğunu, şu anda bunun yüzde 37-38’e indiğini bildirerek şunları söyledi:

  "(Borç yiğidin kamçısıdır) derler, zafiyet içerisinde kıvrananın değil, şimdi artık şimdi yiğit bir Türkiye var. Amerika’nın kamu net borç stoku yaklaşık 11 trilyon dolar. Yani birbirimizi aldatarak, kimse normaller üzerinden olumsuz bir tesir meydana getirme gayreti içerisine girmesin. Gerçek başka, bu gerçeği de halkım yatırımlarla görüyor, biliyor. Bugüne kadar biz ne dedik, 3Y ile mücadele dedik. Yani yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar. Ve bu mücadelemiz devam ediyor. Yolsuzluğu asla kabul etmedik, etmiyoruz. Bu işe bulaşmış arkadaşlar varsa biz asla bu konuda taviz vermedik"

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı