Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı

  Hürriyet Haber
  28.10.2005 - 16:38 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletin Cumhuriyet’in 82’nci kuruluş yılını büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutladığını belirterek, "Zira milletimiz Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini aşma hedefine bugün her zaman olduğundan çok daha yakındır" dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, "Milletimizin bu müşterek amacına ulaşmada en önemli merhalelerden birisi olan AB ile tam üyelik müzakerelerinin başlamış olması Cumhuriyetimizin en önemli başarılarındandır. Hiç kuşkusuz bu başarıda milletimizin yüksek iradesi ve kurumlarımızın azim ve gayreti temel belirleyici olmuştur" dedi.

  ARKASINDA MİLLET İRADESİ BULUNUYOR

   Bugün vatandaşların, çok ağır bedellerle büyük cefa ve zorlukların ardından sahip olunan hür ve bağımsız Cumhuriyet’in değerini çok iyi bildiklerini kaydeden Başbakan Erdoğan, "Cumhuriyetin kuruluş ideallerini hayata geçirmek için atılan her adımın, gösterilen her çabanın arkasında Aziz Milletimizin işte bu iradesi bulunmaktadır" dedi.

  Milletin Türkiye’yi çağdaş ve demokratik dünyayla bütünleştirmek için 82 yıl önceki azim ve kararlılığına bugün de aynen sahip olduğunu her vesileyle ortaya koyduğunu, Cumhuriyeti kuran Milli Mücadele ruhunun, on yıllar boyunca olduğu gibi bugünlerde de miletin her bir ferdinin özellikle de genç kuşakların ilham kaynağı olduğunu anlatan Başbakan Erdoğan şöyle dedi:

  "Bu ruh ve inançla, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yaşına dünyanın en parlak yıldızı olarak girmesi için hiç durmadan çalışacak, yenilenecek, zenginleşecek büyüyeceğiz. Laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti nitelikleriyle Cumhuriyetimiz aziz milletimizin gelecek umutlarının teminatı olduğu gibi, bölgesel ve küresel ölçekte de barış ve istikrar unsuru olmaya devam edecektir.

  Bugün Cumhuriyetimizin 82. Kuruluş yıl dönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı gururla, onurla, coşkuyla, ama en çok da umutla kutlarken, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin, gazilerimizin, isimsiz kahramanlarımızın aziz hatırasını saygıyla anıyoruz. Bayramınız kutlu olsun!"

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı