Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan'a yoğun koruma

  Ömür AVCI- Muhammet KAÇAR/RİZE, ARTVİN, (DHA)
  13.08.2009 - 22:04 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı açılışlar yapmak üzere Artvin'in Arhavi ilçesine geldi. Başbakan Erdoğan'la birlikte Rize gezisine katılan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun bayan korumasının boynundaki kolyenin ucunda asılan Cevşen dikkat çekti.

  ERDOĞAN'IN GEZİSİNDEN KARELER

  Dün geceyi Rize'nin Güneysu İlçesi Merkez Mahallesi'ndeki villasında geçiren Başbakan Erdoğan, bu sabah dışarı çıktıktan sonra Güneysu Merkez Camisi'ne uğradı ve buradaki cenaze sahiplerine taziyede bulundu.

  Dünkü Rize programı sırasındaki protestoların ardından, Başbakan Erdoğan'ın çevresindeki koruma önlemlerinin sıklaştırılması dikkat çekti. Cami avlusunda Başbakanlık korumaları ve çevik kuvvetten oluşan iki koruma zinciri tarafından kuşatılan Erdoğan'a ayrıca koruyucu şemsiye açıldı. Erdoğan'ın memleketinde ilk kez bu kadar sıkı korunduğu gözlerden kaçmadı. Korumaların uzun namlulu otomatik silahlarla çevrede kuş uçurtmaması da dikkat çekti.

  Bu arada Erdoğan'ın 002 plakalı makam aracının sağ tarafına nereden geldiği belli olmayan bir sakızın yapıştığı fark edildi. Korumalar sakızı çıkarmak için seferber oldu.

  Erdoğan, Arhavi'den karayoluyla Rize'nin Fındıklı İlçesi'ne gelerek Halk Eğitim Merkezi, Toplum Sağlık Merkezi, 200 kişilik öğrenci yurdunun açılışı ile 48 afet konutunun teslim törenine katıldı. Törene, Başbakan Erdoğan'ın yanısıra Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile milletvekilleri ve protokol üyeleri katıldı. Bakan Nimet Çubukçu'nun kadın korumasının boynundaki kolyenin ucuna taktığı cevşen de dikkat çekti.

  Başbakan Erdoğana yoğun koruma

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı