Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan'a suikast ihbarı

  DHA
  12.05.2010 - 11:40 | Son Güncelleme:

  İzmir'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a suikast yapılacağı yolunda mail atan bir kadın gözaltına alınıp serbest bırakıldı.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, hafta sonu, İzmir ve Manisa'ya yapacağı ziyaretler sırasında suikast yapılacağına dair polise e-mail gönderen ev kadını, 25 yaşındaki S.E., evine düzenlenen operasyonla yakalandı. Titizlikle yapılan araştırmada ihbarın asılsız olduğu ortaya çıkarken, S.E., savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

  Dün öğlen saatlerinde, İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün elektronik ihbar hattına ‘Başbakan'a suikast yapılacak’ yazılı e-mail ulaştı. İhbar üzerine polis alarma geçerken, IP numarasından elektronik postanın gönderildiği bilgisayarın, Karabağlar İlçesi'ndeki bir evde olduğu saptandı. Baskının yapıldığı evde bulunan S.E., gözaltına alındı. Araştırmada S.E.'nin eşi V.E.'nin ‘Adam öldürme', ‘6136 Sayılı Kanuna Muhalefet', ‘Kadın kaçırma', ‘Hırsızlık’ gibi 25 ayrı suçtan sabıkalı ve cezaevinde olduğu belirlendi.

  Yapılan araştırmada ihbarın asılsız olduğu ortaya çıkarken, S.E.'nin de sabıkasının bulunmadığı belirlendi. Neden e-mail gönderdiğine ilişkin konuşmayan S.E. hakkında, ‘Asılsız ihbarda bulunmak' ve ‘Polisi oyalamak’ suçlarından işlem yapıldı. S.E. ifadesi alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı