GeriGündem Başbakan Erdoğan salı günü mal varlığını açıklayacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Erdoğan salı günü mal varlığını açıklayacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mal varlığı konusu ile ilgili olarak “Salı günü, mal varlığı, özellikle liderlerle ilgili ve partinin mal varlığı konusunda açıklama yapacağım” dedi.

Erdoğan, Conrad Otel'de düzenlenen “Medeniyetler İttifakında Kadın” konulu toplantıdan ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan, bir gazetecinin “CHP'nin mal varlığınıza ilişkin iddiaları konusunda ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine şunları söyledi: “Salı günü, mal varlığı, özellikle liderlerle ilgili ve partinin mal varlığı konusunda açıklama yapacağım. Partilerin mal varlığı açık şeffaf bellidir. Biz AK Parti olarak, Hazine bize ne tahsis ediyorsa tüm mal varlığımız şeffaf olarak internet sitemizde yayınlanmaktadır. Arzu eden açar bakar, oradan bulur. Ve bunu partiyi kurduğumuz gün biz ilan ettik. Partimizin bütün mal varlığı, aktifiyle pasifiyle orada vardır. Nereden ne gelmiştir ne gitmiştir, hepsi orada vardır. Bu konuda biz çok şeffafız. Bunların üzerinden rant sağlamak gibi bir derdimiz de yoktur. Kişisel noktada da ben Salı günü bu konuyla ilgili bazı açıklamalar yapacağım. Bu da ayrı siyasi rant sağlama veya gündemi kaybolmuş olanların, gündemde başlık bulamayanların öne çıkarmak isteyenlerin gündem maddeleridir. Salı günü onları açıklayacağım.” 

Bir gazetecinin “Ankara Hacıbayram Camii'nde kadınlar dışarıda kar üstünde namaz kılıyordu. Bu görüntüleri nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine de Erdoğan, şunları kaydetti: “Sizlerin de söylediklerimi aynen nakledeceğinizden endişe duyuyorum, ama sizin söylediğiniz gibi ise yapılan iş yanlıştır. Ben resimde bir de 'bayanlar girişi' diye bir tabela da gördüm. 'Bayanlar girişi' diye bir yer ayrılmışsa, bunun cami görevlilerin bana göre koruması, yerine getirmesi gerekirdi. Namaz kılarken bayanları dışarıda bırakmak çok çok ciddi bir yanlış. Orada tam aksine dışarıda kalması gereken beylerdir. Bence beyler dışarıda kalarak namazı kılsa çok daha isabetli olurdu.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle