GeriGündem Başbakan Erdoğan Kanada'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Erdoğan Kanada'da

BAŞBAKAN Recep Tayip Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Kanada’ya geldi.

Başbakan Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan ‘Ana' uçağı TSİ 06.00'da Toronto Havaalanı'na indi. Erdoğan ile beraber eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ da Kanada’ya geldi.


Başbakan Erdoğan Kanada'nın Toronto kentinde yapılacak G-20 zirvesine katılacak. Erdoğan’ın ABD Başkanı Barack Obama ile de son gelişmelerin değerlendirileceği ikili görüşme yapması bekleniyor.

Erdoğan’ın katılacağı G-20 Toronto Liderler Zirvesi, Eylül 2009’da ABD’nin Pitsburg kentinde yapılan zirvede alınan kararların sonuçları ile son gelişmelerin tartışılacağı dördüncü G-20 Zirvesi olacak. G-20 üyelerinin Devlet-hükümet başkanları düzeyinde katılacakları zirvede küresel ekonominin durumu, önümüzdeki dönemde alınabilecek önlemler, mali sektör ve uluslararası finans kuruluşlarının reformu, ticaret ve yatırımlarda izlenen politikalar, mali iyileştirme, sürdürülebilir büyüme ve kalkınma konuları ele alınacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle