Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan İslamabad'a döndü

  Hürriyet Haber
  21.10.2005 - 13:41 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, depremden yoğun şekilde etkilenen Keşmir bölgesindeki incelemelerini tamamlayarak İslamabad'a geldi.

  Pakistan Başbakanı Şevket Aziz ile yaptığı incelemelerin ardından helikopterle İslamabad'a dönen Başbakan Erdoğan, burada gazetecilere izlenimlerini anlattı.

  Muzafferabad ve Bagh kentlerinde incelemelerde bulunduklarını kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu: “Depremin meydana geldiği bölge dağınık. Derli toplu olmayınca bakıyorsunuz öbek öbek yerler var. Buralara ulaşmak tabi çok zor. Helikopterle gezerken dağların göçtüğünü ve nehirleri tamamen doldurarak dağ oluşturduğunu gördük. Bu da şartların ne kadar zor olduğunu ortaya koyuyor. Ache, tsunami gibi değil... Burası çok daha farklı. Yapılması gereken çok iş var. Türkiye olarak elimizden geleni azami ölçüde yapmaya çalışacağız. Yardımlar başladı, şu anda devam ediyor. Bundan sonra da bunu programlı biçimde devam ettireceğiz. Bizimle gelen teknik elemanlarımız çalışma yapıyorlar. Döner dönmez değerlendirmesini yapıp ona göre de yol haritası belirleyeceğiz.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı