GeriGündem Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusu

ADANA 2004 yılında bağımsız Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve geçen yıl da milletvekilli adayı olan Abdurrahman Boztaş, kendisine ait olduğunu iddia ettiği, ‘Bu tekere çomak sokmayın' sloganını ‘Tekerleğe çomak sokmak istiyorlar' olarak kullandığı gerekçesiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Başbakan Erdoğan hakkındaki suç duyurusu dilekçesini savcılık muhabere bürosuna veren emekli gazeteci Abdurrahman Boztaş, Başbakan Erdoğan'ın ‘Bu tekere çomak sokmayın' sloganını izinsiz kullandığı gerekçesiyle ‘Fikir ve Sanat Eserleri Yasası' suçunu işlediğini iddia etti. Erdoğan hakkında ceza davası açılmasını isteyen Boztaş, suç duyurusu dilekçesine, belediye başkanlığı ve milletvekilliği adaylığı sırasında kullandığı “Biz fırıldak değiliz. Bu tekere çomak sokmayın” sloganlarının yazılı olduğu broşürler ile bir gazetede Başbakan Erdoğan'ın, ‘Tekerleğe çomak sokmak istiyorlar' sözlerinin geçtiği gazete kupürünü kanıt olarak ekledi.

Kendisine ait sloganın paylaşım sitesi YouTube'ta de yayınlandığını ve yaklaşık 400 bin kişi tarafından izlendiğini öne süren Boztaş, şunları söyledi:
“Tarafıma ait sloganlardan biri olan ‘Bu tekere çomak sokmayın’ Başbakan Erdoğan tarafından 3 Nisan 2008'de ‘Ulusa Sesleniş' konuşmalarında ve 1 Mayıs 2008'de Milliyet Gazetesi'nde çıkan haberde, ‘Tekerleğe çomak sokmak istiyorlar’ başlığında kullanmıştır. Gerekli izinleri almadan sloganımı kullanan Başbakan Erdoğan hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak dava açılmasını arz ve talep ederim.”
Boztaş, Erdoğan hakkında ileride tazminat davası açabileceğini de belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle