GeriGündem Başbakan Erdoğan "Dünya Tiyatro Günü"nü kutladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Erdoğan "Dünya Tiyatro Günü"nü kutladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Tiyatro Günü'nü kutladı.

Başbakanlık Basın Merkezinden Erdoğan'ın “Dünya Tiyatro Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayımlandığı bildirildi. Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:
“Tiyatro, insanlık tarihi boyunca toplumsal gelişim sürecine katkılar sunmuş bir sanat dalıdır. Tarih boyunca çeşitli kültür ve medeniyetlere beşiklik etmiş olan Anadolu'da yer alan antik tiyatro ve amfiler, bunun en bariz göstergesidir. Meddah, kukla ve gölge oyunu gibi geleneksel kökleri bulunan Türk tiyatrosu da milletimizin kültürel gelişimi açısından son derece önemli bir etkiye sahip olmuştur.

Bizler de bu şuurla kültürel ve sanatsal faaliyetlere büyük önem atfediyor; ülkemizin bu alandaki saygınlığının artması için gayret gösteriyoruz. İnanıyorum ki devlet tiyatroları, şehir tiyatroları ve özel tiyatro kuruluşları bünyesinde yoğun çaba sarf eden tiyatro emekçilerimiz sayesinde, Türk tiyatrosu topluma ışık tutmaya devam edecektir.

Bu düşüncelerle, değerli tiyatro sanatçılarımızın, yazarlarımızın ve tüm tiyatro çalışanlarının Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle