Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan bayram namazını Kocatepe'de kıldı

  A.A.
  10.01.2006 - 09:41 | Son Güncelleme:

  Erdoğan, bayram namazını, beraberindeki bakanlarla birlikte Kocatepe Camii'nde kıldı.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Öncelikle tüm milletimin, İslam dünyasının, tüm insanlığın, Kurban Bayramı vesilesiyle sevgiye, barışa hasret olduğu bu günlerde Allah'tan tek temennimiz, insanlığın içinde olduğu bu sıkıntıları bir an önce aşabilmek” dedi.

  Erdoğan, bayram namazını, beraberindeki Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet bakanları Ali Babacan, Mehmet Aydın, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte Kocatepe Camii'nde kıldı. Başbakan Erdoğan, namazın ardından yaptığı açıklamada, Türk milletinin ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı. Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

  “Sizlerin şahsında öncelikle tüm milletimin, İslam dünyasının, tüm insanlığın Kurban Bayramı vesilesiyle sevgiye, barışa hasret olduğu bu günlerde Allah'tan tek temennimiz, insanlığın içinde olduğu bu sıkıntıları bir an önce aşabilmek, özellikle milletimizin birliğinin, beraberliğinin, dayanışmasının daha da artarak geleceğe yürümesini temindir.
  Bayramlar, birliğin, beraberliğin, sevginin, dayanışmanın, kardeşliğin arttığı günlerdir, ziyadeleştiği günlerdir ve özellikle bizim bayramlarımız bir tatil olmaktan çok dayanışmanın, küçüklerin büyüklere özellikle saygının, sevginin arttığı günlerdir.

  Hele hele Kurban Bayramı, özellikle varlık sahibi Müslümanlar'ın, fakire, yoksula, bir yıl boyu hiç et göremeyen insanlara kurban vesilesiyle bu fırsatı, zemini hazırlamasıdır. Dayanışmalarımızın en güzel örneklerinden biri olan Kurban Bayramı'nı kabine üyelerimle birlikte kutluyorum, tebrik ediyorum. Daha nice bayramlara, sevgi, saygı kardeşlik içinde ulaşmayı Allah'tan temenni ederken, ülkemizin, devletimizin, milletimizin, bayrağımızın daha yükseklere, daha ilerilere ulaşması temennisiyle hayırlı bayramlar diliyorum.”

  Camiden ayrılırken vatandaşlarla bayramlaşan Başbakan Erdoğan, basın mensuplarının da bayramını kutladı.
  Başbakan Erdoğan, camiden evine geçerken de, Keçiören'de bir taksi durağına uğrayarak, taksi durağı çalışanlarıyla bayramlaştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı