Gündem Haberleri

  Başbakan Davutoğlu: '78 milyonu kucaklayan bir hükümet var'

  ANKARA
  16.07.2015 - 01:57 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, “Bana gelen raporlar da onu gösteriyor, hükümet kurarsak inşallah bütün teşkilat bu hükümetin başarısı için çalışacak. Ama muhalefet partileri bu konuda geri adım atarlar, hükumet kurma imkanı olmazsa da milli iradeye gittiğimizde dimdik, harekete hazır AK Parti teşkilatlarının arkamızda olduğunu bilmek en büyük güvencemizdir” dedi.

  AK Parti Ankara İl Teşkilatı tarafından Altındağ Kültür Sarayı’nda düzenlenen iftar programında konuşan Davutoğlu, şunları söyledi:

  BÜTÜN TEŞKİLAT BU HÜKÜMETİN BAŞARISI İÇİN ÇALIŞACAK

  “Eğer bütün güçleriyle uluslararası çevreler ve Türkiye’deki bazı çevreler AK Parti iktidarının üzerine gelmişlerse, AK Parti iktidarını bir nebze olsun sendeletme çabası içine girmişlerse aslında hedef AK Parti değil, bütünüyle Türkiye’dir. Biz AK Parti hareketinin başarısını bir gereklilik olarak görüyoruz ve AK Parti’nin başarısını Türkiye dışındaki gönül coğrafyamızın huzuru ve geleceği için de bir teminat olarak görüyoruz. Onun için çok çalışacağız. Biz, Türkiye’nin onuru ve izzeti için AK Parti hareketinin başarısını bir gereklilik görüyoruz. AK Parti’nin başarısını Türkiye dışındaki gönül coğrafyamızın huzuru ve geleceği için de bir teminat olarak görüyoruz. Onun için çok çalışacağız. Yeni bir seçimden çıktık. Teşkilatlarımızın belli bir yorgunluk hissetmesi normaldir. En iyi çalışan teşkilat mensuplarımız burada, aramızda onlara da teşekkür ediyorum. Bizi bilen bilir, AK Parti teşkilatına her şey yakışır ama yorgunluk yakışmaz, bıkkınlık yakışmaz, durmak yakışmaz. Bana gelen raporlar da onu gösteriyor, hükümet kurarsak inşallah bütün teşkilat bu hükümetin başarısı için çalışacak. Ama muhalefet partileri bu konuda geri adım atarlar, hükumet kurma imkanı olmazsa da milli iradeye gittiğimizde dimdik, harekete hazır AK Parti teşkilatlarının arkamızda olduğunu bilmek en büyük güvencemizdir.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı